Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Érettségi: Megeri 3 tantárgybó...

Érettségi: Megeri 3 tantárgyból emelteznem es egyaltalan lehetséges?

Figyelt kérdés
Szeretnek orvosira menni jovore(most leszek 12-es) idaig fizika es biológia faktra jártam de felek hogy ez nem lesz eleg mert uj érettségi rendszer lesz. Ezert kemiabol is szeretnek érettségizni de nem tudom megeri-e. Előre is koszonom a válaszokat❤️

2019. júl. 31. 15:00
 1/8 anonim ***** válasza:
Azt hittem orvosira kötelező a kémia és biológia emelt egyaránt. Szerintem anélkül ne nagyon menj,viszont a fizikát dobd,mert 3-om emelt az iszonyatosan nehéz. Főleg,hogy a többire is azért koncentrálnod kell egy kicsit.
2019. júl. 31. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
62%
Emelt érettségivel max 50 többletpont szerezhető jövőre. (ha 2-ből emeltezel). Szóval a 3.-ért nem kapnál többletpontot. Ha többet akarsz, akkor nyelvvizsgáz, versenyezz.
2019. júl. 31. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
0%
Előzők: Jövőre egy emelt érettségi és nyelvvizsga kötelező lesz. Így logikusan a plusz pontok sem járnak értük. Eddig biológia és fizika/kémia kötelező volt emelt szinten. Ha a kérdező csinálna egy harmadik emelt érettségit, akkor megkapná az 50 pluszpontot. Viszont az a kérdés h ezt meglépik-e a többiek, vagy mindenki megelégszik azzal a 2 kötelező emelttel.
2019. júl. 31. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
83%
Te tudod rosszul 3-as, leírták feketén-fehéren, hogy jövőre maximum összesen 50 többletpont szerezhető emelt érettségivel.
2019. júl. 31. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
2019. júl. 31. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Azonban az nem fog plusz pontokat érni, ha valaki a kötelező emelt szintű vizsga mellett olyan tárgyból megy el a magasabb szintű érettségire, ami nem felvétei tantárgy- ezt linkelted, de mindhárom felveteli tantárgy es ha csak 2 kötelező akkor milyen plusz pont jar a kötelező emelten kivul
2019. júl. 31. 17:08
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező, én is ugyanebben a cipőben járok.

Azonban azt jobb ha tudod, hogy a Nemzeti Pedagógus Kar által megosztott közlemény alapján a következő tanévtől emelt szintű érettségi(k)re maximum 50 többletpont adható, hiába csinálnál 3 emeltet a felvételi tárgyakból.

Így ajánlott két középszintű nyelvvizsgát csinálni, bár ez elég nagy kihívás szerintem, nem tartom valószínűnek hogy sokan bevállalnák.


[link]


Ezen a linken megtalálod a cikket

2019. aug. 1. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
91%
Kérdező én már nem tudom másképp mondani, hogy felfogd. Ha minden tárgyból emeltezel, akkor is csak 50 többletpontot kapsz. Ha neked több kell, akkor nyelvvizsgákkal szerezhető 40, országos versenyeredményekért akár 100, stb.
2019. aug. 1. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!