Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerintetek hatással lehetne...

Szerintetek hatással lehetne a magyar gazdasági és technológiai fejlődésre, ha minden gyermekes családnál matematika tankönyvket helyeznének el?

Figyelt kérdés
Időnként hallani arról, hogy bizonyos egyházak, vallási szervezetek bibliát ajándékoznak családoknak, más esetekben bibliaügynökök keresik fel a családi házakat, és jutányos áron bibliához juttatják a családokat. Ez nagyon jó, hiszen az Úr szavát eljuttatják a legszegényebb családokhoz is. Ugyanilyen elven matematika tankönyveket is el lehetne talán juttatni a lakossághoz, hiszen köztudott, hogy a természet- és mérnöki tudományok, a technológia, az informatika alapja mindig a matematikában rejlik: pl "Bronstein féle Matematikai zsebkönyvet minden gyermek kezébe" jelmondattal. Vagy "Analízis tankönyvet minden háztartásba". Így a gyermekek a könyveket vélhetően kíváncsian lapozgatván már korai stádiumban találkozhatnának a felsőbb matematika jeleivel, jelölésrendszerével, fogalmaival, ábráival, akár meg is tanulhatnák azt, mire eljutnak az érettségiig. Legalábbis nem lenne számukra idegen, mert már életük korai stádiumában tapasztalták. Mindezt arra alapozom, hogy én pl nagyon szerettem a középiskolában a biológiát, és ennek eredendő oka emlékeim szerint az volt, hogy kislányként rendszeresen felmásztam a nagy családi házunk padlására lomolni, aholis egy zsákban régi tankönyveket találván, azokat fellapozva az evolúció ábráira lettem figyelmes, ami nagyon felkeltette az érdeklődésemet, míg máskor periódusos rendszerrel tértem vissza a padlástéri kalandtúrámról. Talán érdemes lenne erre is erőforrásokat fordítani az államunkban, hogy ne csak a szent biblia, hanem pl matematikai témájú könyvek, főként tankönyvek is eljuthassanak a gyermekek kezébe, a családok birtokába. Hiába porosodnak ugyanis ezek a könyvek a könyvtárakban, igen ritkán kerülnek kikölcsönzésre, illetve ha valaki kikölcsönzi, akkor más számára 2 hétig már nem elérhető. Ha azonban minden otthonban megtalálhatóak lennének, vélhetően ledőlne az ismeretszerzés és az érdeklődés felkeltésének legnagyobb gátja: a szakkönyv birtoklásának a hiánya, amit bármikor leemelhetne minden lurkó a családi könyvespolcról.

2019. aug. 1. 09:11
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
13%
Szerintem számítógépet kellene és megtanulni programozni. Igen, a matek is egy fontos dolog, de a mai világban ennek alapműveltségnek kellene lennie. Egy nyelv ismerete már egyenlő majdnem egy szakmával. Legyen az emberi vagy gépi nyelv
2019. aug. 1. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
89%
Ahol a szülők tudnak olvasni és a gyerekek látják ezt a tevékenységet otthon, ott van haszna a könyveknek - de mondjuk ott van is otthon könyv épp elég. Ahol viszont apa meló után a kanapéra lerogyva, Kóbányaitól üveges szemmel bámulja a TV-t, anya meg a "meszendzsert" nyomja a telefonon napestig, bambán röhögve a viccesvidejókon, ott mindegy, milyen könyvet osztogatsz ingyen. A gyereknek sem lesz igénye az olvasásra, mert otthon ilyet nem lát, a könyv meg a kályhában végzi, mer' jaól ég, osztán meleg van tülle.
2019. aug. 1. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Hát én nem hiszem, hogy ez túl sok eredménnyel járna. A bioszt azért szerethetted meg ilyen alapon, mert amit te is írtál, az ábrákra lettél figyelmes. Egy matekkönyvben ezzel szemben egy halomnyi szám van, zárójelek, geometriai formák, amiből egy gyerek nem ért semmit, szerintem kb. azonnal félredobná.

A biológiát, történelmet meg lehet szeretni képeskönyvek alapján, de a matek nem ilyen.

Szerintem az iskolai matekoktatást kellene megreformálni, az több eredményre vezetnek.

2019. aug. 1. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
igen, egy tudományos zsűri megállapíthatná, hogy mely tankönyvekből lenne érdemes összeállítani egy válogatást, egy másik bizottság pedig felmérné, hogy mely családokba, pl az egy főre jutó jövedelem és a gyermekek tanulmányi eredménye alapján: nyilván oda kellene egy könyv, ahol kielégítő a tanulmányi eredmény, az egy főre jutó jövedelem pedig alacsony
2019. aug. 1. 09:29
 5/14 anonim ***** válasza:
85%

Fuuu el tudom kepzelni mennyire erdekelheti a kisgyereket a derivalas:DDDd sztem nem hulyeseg amit mondasz de az elet kicsit szelesebb a matematikanal, a gyerekek erdeklodese hatarozza meg azt hogy mivel foglalkoznak. Na most engem gyerekkent raszoktattak az olvasasra de aztan mar kerni sem kellett, mert elveztem. Ez igy progressziv. Ha pl arra szoktatnak ra h ostorral kergetnek a lakasban az nem hiszem h hozzajarul a szemelyisegfejlodesemhez-pozitiv iranyba. Teny h mindenre ra lehet szoktatni egy kisgyereket, kerdes hogy boldogga is teszi. Mert enszerintem fontosabb egy ember lelke mint egy egesz orszag gazdasaga de ez szemelyes meglatas csak.

Mellesleg a fo problema itt az h alapbol nem erdekli manapsag a gyerekeket semmi. Ez a baj. Es a konyvek fantaziafkrmalo vilaga epp erre lenne hivatott, hogy ezt gyerekkorbn egyszer es mindenkirra orvosolja. Elkepeszto kulonbseg van azok kozott a felnottek kozott akik gyerekkorukban olvastak es azok kozott akik nem

2019. aug. 1. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
17%
Nem rossz otlet
2019. aug. 1. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
32%

Hagyjuk már ezt a könyvesdit. Akinek csak ilyenek jutnak az eszébe, az valahol nagyon leragadt. Tele van az internet "játszva-tanulós" appokkal. Azokban sokkal több a potenciál. És akkor rögtön egy könyv ismeretei helyett, több tucatot kaphatsz!

Amúgy meg nem az a baj, hogy nincs matekkönyv. Mert van. Még csak nem is a minősége a legnagyobb baj. Hanem az, hogy a szülők xarnak az egészbe, nem tudnak, és van hogy nem is akarnak segíteni a gyereknek. A tanárok meg cseszettül alul vannak fizetve. Az érettségi jelentős része verselemzésből meg bebiflázásból áll. Nyelveket heti 3-4, esetleg 5 órában akarnak tanítani. Nem értik, hogy az nem így megy. Ha otthon nem gyakorol a gyerek folyamatosan, akkor nem sok értelme van. Azt mindenhol megtanítják mi az a metafora meg, hogy milyen Arany Őszikék korszaka, de pl azt nem, hogy mi az az IP cím, vagy hogy működik az adózás. Amíg ilyen bullshit megy az iskolákban addig itt senki ne számítson oktatási forradalomra.

Ja és a társadalmi mobilitás borzasztó: aki szegény, az is marad...

2019. aug. 1. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 Andizsuzsi ***** válasza:
17%
Csak csendben jegyzem meg, hogy minden családban, ahol tanulmányi eredménnyel rendelkező gyerek van, ott matekkönyv is van.
2019. aug. 1. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
83%

Szerintem egy gyereknek nem kéne erőltetni ezt, mindenkinek egyéni érdeklődési köre van/lesz, ami úgy alakul ki, hogy sokféle dologgal megismerkedik. Ilyen erővel legyen képes történelem, fizikakönyv, földrajzi atlasz minden háztartásban. Nemcsak a matematika fontos, azon kívül számos más természet-és bölcsészettudomány van, ha valaki odajut, majd választ belőle.

Egyébként még ha ezt bevezetnék is, nem csak egy aluliskolázott családban, hanem egy történész házaspár otthonában is a sarokban porosodna a könyv.

2019. aug. 1. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:
80%

Értelmetlen lenne.

Elsőban már kapunk matematika tankönyvet. Miről van akkor szó?

Nem azért szeretem a történelmet, az irodalmat, a nyelveket, mert kiskoromba leraktam elém egy könyvet. Ami érdekelt, azt megtaláltam magamtól. Más dolgok, pl mesék szeretteték meg velem ezeket a dolgokat, nem egy tankönyv, amiből egy szót nem értettem volna.

Pl nagyon érdekel az egyiptomi történelem és kultúra. Ezt visszavezetem arra, hogy a kedvenc gyerekkori mesém egy fiatal múmiáról szólt, majd később elmentem ezzel foglalkozó gyerektáborokba.

Több és színesebb lehetőséget kell adni és meghagyni a gyerekeknek. Amit te írsz, az is egyfajta kényszer lenne.

Egy forintot nem költenék plusz tankönyvre vagy Bibliára. Ha letennél a házunk elé bármelyikből egyet, egy órával később már emgtalálnád a eBay-en vagy a Vaterán.

Idővel mindenki megtalálja, ami érdekli, nem kell az arcába tolni semmit.


18/L

2019. aug. 1. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!