Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mire számíthatok, ha biológusn...

Mire számíthatok, ha biológusnak megyek 30 évesen?

Figyelt kérdés

Őszintén, röviden és tömören, elbaltáztam legalább 20 hasznos évet az életemből, mindenféle nem intellektuális munkát végeztem idáig; mint az utcasöprés, mosogatás, 0-24-es őrködés, szalagmunka, kubikolás, takarítás stb.


Mind ezt azért, mert a szülői és rokoni befolyás olyan negatív önképet aggatott rám, amit végül én magam is elhittem. (Azaz hogy én soha nem leszek alkalmas többre a sz*rpucolásnál.)


Ugyanakkor mindig is érdekelt és foglalkoztatott hobbi szinten a kémia, a fizika, a biológia és még pár tudományos ág. Szabadidőmben mindig is szívesen olvasgattam az érdeklődési köreimmel összefüggő tudományos írásokat. Sokszor agyaltam is azon, mi lenne ha belefognék a "tudós pályába", mert mindig is érdekelt engem a világ működése: a legnagyobb rendszerektől a legkisebb elemi részecskékig.


Tudom hogy eleve hülyeség és reménytelen dolog ilyesmin agyalni 30 évesen (úgy olvastam hogy ilyenkorra az ember agya kezd eltompulni - azaz már nem lesz olyan mint pl. 20 évesen - az agysejtek kezdenek elhalni, az ember maga pedig fokozatosan kezd elbutulni). Azt is tudom, hogy ha az ember el is végzi a kurzust, semmire nem fog menni Magyarországon a megszerzett tudásával, nyugodtan mehet ugyanúgy vissza WC-t pucolni vagy mosogatni.

De engem még ettől függetlenül is érdekelne ez az egész, engem az se érdekel ha a megszerzett tudást nem is tudom hasznosítani, csak végre szeretnék komolyan foglalkozni olyasmivel, amit tényleg szeretek és ami engem érdekel.


2019. aug. 1. 16:13
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez nem gáz egyáltalán. A rokonok hozzáállása gáz, és amit tőlük átvettél, azt a gondolkodást kellene átformálnod. Sokan vannak egyetemen 30 fölött is - most lehet, hogy valaki másoddiplomáját csinálja, de akkor mi van. Vannak, akik későn kezdték, még orvosit is kezdik 30 évesen, ezzel szemben a biológus 3 év alapszak, mesterszakkal együtt 5, de azalatt már jó eséllyel el tudsz menni gyakornoknak vagy akár teljes állásban is tudod csinálni és levelezőn csinálod a mestert. De mondjuk az mindenképp ajánlott. Ha jövőre elkezded, még mindig lenne ~30 éved dolgozni. Csak az butul, aki nem fejleszti magát.

Én sok sikert kívánok neked!

2019. aug. 1. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Én biológusként érzem úgy hogy elbaltáztam az életem, ráadásul pont azért, mert azon belül is akadémiai pályát választottam, amiből nehéz kitörni - de megélni is. De biztosan csak azért mondom ezt mert én sosem álltam a szalag mellett. Tanulni sosem késő, és tényleg vannak a munkában, laborban szép pillanatok, mondhatni a sejtek a második családom. Kicsit összetett érzés, mert az életben viszont sokkal jobban boldogul aki "normális" szakmát választott. De ha erre vágysz csináld és ne hallgass senkire.
2019. aug. 1. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!