Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Felkészülni a májusi emelt...

Felkészülni a májusi emelt kémia biológia érettségire lehetséges?

Figyelt kérdés
Most fejeztem be a 10. osztályt és átmegyek szeptembertől egy esti gimnáziumba. Ez abból a szempontból jó, hogy sokkal több szabadidőm lesz, mint a nappali iskolában. Egészen eddig nem tudtam mi érdekel, de tudat alatt mindig is bennem volt ez a vonzalom és csodálat az orvostudomány felé. Csakhát soha sem mertem senkinek mondani, vagy tenni is érte valamit. Ha most elkezdenék szeptembertől gőzerővel tanulni az érettségire akkor sikerülhetne nekem is? Illetve mindenképp kell tanárt fogadnom magam mellé, vagy sikerülhet kellő kitartással egyedül is? Azt hozzáteszem, hogy a kémia tudásom eléggé alap szint. A biosz azért könnyebb is szerintem.. De alapvetően kitartó lánynak tartom magam. Emellett még az angol B2 nyelvvizsgám is várat magára, de őszintén szólva az érettségi jobban aggaszt.

2019. aug. 1. 22:11
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Bő 1,5 ev alatt simán felkészülsz. Ha gondolod és anyagival belefér, menj el tizenkettedikben egy érettségi felkészítő tanfolyamra kémiából.
2019. aug. 2. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szia! Felvetted fakultációnak a biológiát, kémiát? Mert ha igen, akkor ne aggódj, mindkettő esetében a tananyag legelejétől fogjátok kezdeni.

A biológia szerintem is könnyebb mert csekély a számolások száma a követelményrendszerben és mégiscsak elméleti tárgyról beszélünk. Kémiából érdemes lehet különtanárt fogadni ha nem tudsz a csoporttal haladni,de kitartással megoldható.

Én is ugyanebben az cipőben járok, most leszek 11.-es és hasonló céljaim vannak. Ha szeretnél beszélgetni egy sorstárssal nyugodtan írj.

2019. aug. 6. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Miért jelölted meg a kemoterápiát a címkék között?
2019. aug. 6. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!