Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mit tanácsolnátok nekem, ha...

Mit tanácsolnátok nekem, ha orvosira szeretnék menni Szegedre? Még van egy évem. Vannak valami tippek, tudnivalók amiknek jó ha tudatában van az ember már idő előtt, és aztán alkalmazhatja is?

Figyelt kérdés
Kollégiumra is van valami túlélési tippetek? :)

2019. aug. 4. 14:44
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
92%

Angol felsőfokú, folyékony nyelvtudás - szaknyelvi szókinccsel


Latin alapokat érdemes előre átvenni, akkor könnyebb lesz az anatómia, élettan is


A biosz - kémia menjen minél jobban


Koli? Semmi. Füldugó hasznos lehet, de amúgy tényleg semmi különös nincs benne. Túlélni sem kell, ott is ugyanolyan emberek laknak, mint amilyen te vagy, és nem az megy orvosira, aki lógatni akarja a lábát. Nem lesz gond.


Jah, és még valami: tapasztald ki és jegyezd meg alaposan, mi az, ami feltölt energiával és motivál és abból jól készülj fel, legyen az zene, film, csoki vagy bakancslista, akármi. Szükséged lesz rá nehéz időszakokban, hogy elővedd a motivációs-csomagod és tudd, hogy miért is csinálod ezt az egészet! Tanulj meg pihenni, meditálni, kikapcsolni. Sportolj rendszeresen, növeli az állóképességed és a mentális kapacitásodat is!


ui: Dr. Mike-ot ismered? Azon túl, hogy jó ránézni, nem mond butaságokat a vlogján. Angol gyakorlásnak is jó és tanulhatsz is tőle a mindennapi rutinról.

2019. aug. 4. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Kedves Válaszoló, gimnáziumba járok, így hála égnek már volt lehetőségem megismerkedni a latin nyelv alapjaival, nyelvtannal, szavakkal. Csak sajnos 1 évig tanultuk, és már elfelejtettem java részét. De lehet, még mindig jobb, mintha nulláról indulnék, így legalább derengeni fog valami. Legalábbis reményeim szerint. :D

Angol középfokú nyelvvizsgát idén tervezek tenni, igyekszem bővíteni a szókincsem és tökéletesíteni a nyelvtant is, ahol tudom. Nem könnyű az biztos.

Biosz jól megy, kémiánál sajnos nincsenek meg az alapjaim, de nekiültem bepótolni a hiányosságokat.

Mindenesetre nem könnyű. Nem szabad feladni.

Ez a motivációs csomag, és a sport nagyon jó ötlet!!

Valamiért mindig olyan helynek tűnt a kolesz, ahol beférkőznek a magánszférádba vagy hogy is mondjam.

Persze, hogy ismerem Dr. Mike-ot. Hihetetlen pasi :D Imádom a videóit :)

Te orvosira jársz?

2019. aug. 4. 14:55
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos nem járok. Oda akartam, de 2 ponttal lecsúsztam. Többször is. Az életem más irányt vett, de nem baj, megtaláltam a helyem. :) Neked sok sikert és mindent bele! ;)
2019. aug. 4. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Sajnálom, a legszörnyűbb, mikor nem jóval a vonal alatt vagy, hanem szinte rögtön alatta, és tudod, hogy csak 1-2 pont akadályoz meg. De, ha megtaláltad helyed, annak nagyon örülök! :) Ha szabad kérdeznem, merre vett irányt életed, mivel foglalkozol?

Köszönöm szépen!!

2019. aug. 4. 15:16
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Középfokú angol nyelvtudás elegendő, viszont szükséges! (Sok mindenre rá kell keresni és gyakran angol cikket olvasni, néha az előadás diái is angolul vannak.) Előre viszont nem kell szaknyelvet tanulni, majd megtanulod, ha eljön az ideje.

A te dolgod a gimiben, hogy jól írd meg a biosz, kémia érettségit és felvegyenek az egyetemre. Ráadásul nagy könnyebbséget jelent, ha ezeket jól tudod. Ha már az alapoknál tartunk, érdemes mindent jól megtanulni (akkor is ha nem látod értelmét minek), így megkönnyíted magadnak a további éveidet. Aztán majd azt is meglátod a gyakorlatban, a gyógyítás során, hogy veszed hasznát. Ezt azért mondom, mert nekem nehézséget okozott kezdetben. De aztán rájöttem, hogy kevesebbet szenvedtem volna egy adott témában pl másodévben, ha elsőben jól megtanulom. :D

Kolis vagyok, nagyon szeretem. Nem tudom mit kéne túlélni rajta. Annyit tanácsolnék, hogy tudd a konfliktusokat felnőtt módjára kezelni, megbeszélni..

Ne felejtsd el, hogy pihenni is kell. Az első hozzászóló nagyon jól leírta!

2019. aug. 5. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Értem! :-) Tehát elegendő pihenés, az alapok elsajátítása, és a lényeges dolgok szem előtt tartása szükséges.

Köszönöm neked is!

2019. aug. 5. 10:30
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

"nem az megy orvosira, aki lógatni akarja a lábát" - azért erre tudnék mutatni pár ellenpéldát az ismerősi körömből :D de tény azért persze, hogy nálunk még a lustábbak is sokat tanulnak sok más szakos egyetemistához képest.

De azért ne idealizáljuk túl az orvosit, egy-egy évfolyamon rengeteg ember van, és akad közöttük ilyen is és olyan is.

Tudnivalók? Hmm, hát engem rengetegen ijesztgettek azzal, hogy orvosin éjjel-nappal tanulni kell, meg majd nem lesz semmi életem ésatöbbi. Ezt felejtsd el, mert nem igaz szerencsére. :) Jó, persze személyes tapasztalaton alapuló viszonyítási pontom nincs, de én egyáltalán nem így élem meg az egyetemet, és más szaktársaktól sem szoktam ilyet hallani.


Így amúgy, hogy nincs nagyon konkrét kérdésed, nem igazán tudok mit mondani. Talán annyit, hogy feküdj rá nagyon a kémiára, ha még nem megy annyira. És hogy egyelőre engedd el a témát, inkább élvezd ki, hogy még gimis vagy, és másféle problémáid vannak, mint a jövőben lesznek. :) Aztán ha felvesznek, eszedbe ne jusson nyáron előre "tanulni" valimiből, csak élvezd ki a nyarat!


Ja, és lélekben készülj fel arra, hogy érnek majd csalódások az egyetemen, és emiatt ne kezdj el kételkedni magadban, és ne ess kétségbe, depresszióba, hanem lendülj túl rajtuk, és mindig menj tovább.

2019. aug. 6. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Nagyon- nagyon köszönöm, Kedves Utolsó! :-)

Hát igen, alapból az a probléma velem, hogy rettentően ráparázok mindenre, főleg ha valami nem megy (jelen esetben kémia).

Nagyon szeretném, ha felvennének, és ott is tudnék maradni, hiszen minden célom, hogy egyszer gyógyítani tudjak, és segíteni embereken. :)

Végre egy pozitív vélemény, amely nem azt mondja, hogy nem lesz életem!

2019. aug. 6. 19:14
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Azt tanácsolnám, hogy nagyon alaposan gondold át a pénzügyeket. Járj utána mennyibe kerül a koli, számold ki mennyibe fog kerülni a kaja, utazás, szórakozás egy hónapban és beszéld meg a szüleiddel, hogy tudnak-e megfelelő mértékben támogatni ehhez képest. Nézz utána, hogy esélyes lehetsz-e különböző ösztöndíjakra (szociális ösztöndíj az egyetemen vagy Bursa Hungarica az önkormányzatnál) és ha nem jön össze a költségvetés, gondold végig, hogy hajlandó lennél-e diákhitelt felvenni a megélhetésed támogatásáért. Orvosinál az évkezdések tipikusan nagyobb kiadással járnak (köpeny, szike, csipesz, könyvek és jegyzetek - nagyon jó csoportok vannak facebookon, ahol használtan adják töredék árért, azt is ajánlom!). Sok sikert kívánok az egyetemhez, nagyon jó látni, hogy valakibennyire előrelátó :)
2019. aug. 9. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező!


Felvettek? :)

2020. júl. 26. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!