Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Van lehetőségem, hogy majd a...

Van lehetőségem, hogy majd a Corvinusra átjelentkezzek?

Figyelt kérdés

Pár ponttal lecsúsztam a Corvinusról, így egy másik egyetem GTK-jára vettek fel.

Hallottam, meg itt is olvastam már, hogy van arra lehetőség, hogy ha ugyanaz a szak, akkor át lehet jelentkezni 1 vagy 2 lezárt félév után másik egyetemre.


Szerintetek lesz arra lehetőség, hogy az1. vagy a 2. félév után átjelentkezhessek a Corvinusra?


Van esetleg köztetek itt olyan, aki már csinált ilyet?


2019. aug. 5. 08:27
 1/3 anonim ***** válasza:
55%

Ilyesféle átvétel szerintem csak akkor történik nagyon kivételesen, ha valamilyen elképesztő bizonyítványod van plusz OKTV-t nyersz korengedéllyel. Máskülönben mindenki ezt csinálná. Az viszont talán járható út, hogy újra felvételizel jövőre és elismerteted a kreditjeidet.


Viszont nem tudom melyik egyetemre vettek fel, de ne ess hasra a Corvinustól. Egy BGE, ELTE, BME is teljesen jók, majd elmész mesterszakra a Corvinusra. Ebben a szakmában nem számít olyan sokat az, hogy hol végeztél. Én otthon az egyik legnagyobb multinál dolgoztam a stratégiai osztályon, és a csapatban volt 3 BGE-s, legalább 4 PTE, és hirtelen csak 2 Corvinusosra emlékszem, meg volt még pár BME-s mérnök. Az a fontosabb, hogy keress gyakornoki helyet minél nagyobb cégnél minél gyorsabban, és szerezz gyakorlatot.

2019. aug. 5. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Arra gondoltam, hogy a Corvinuson is vannak azért mindig, akik otthagyják, kibuknak, nem fizetik be a tandíjat, stb és nyilván a suli érdeke is, hogy ezeket a kiesőket pótolja.
2019. aug. 5. 10:19
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Ez az átjelentkezés nem fog menni; akinek ment, az csak csepp a tengerben, és nekik sem véletenül sikerült.

Corvinusosként azt javaslom, hogy majd mesterre jelentkezz oda, vagy ha nagyon oda akarsz járni, akkor majd jövőre. Addig lenne egy éved nyelvtanulásra, munkára, esetleg egy OKJ ingyenes elvégzésére. De ebben az esetben ront a helyzeteden, hogy változni fog a felvételi rendszer, ezt nem kell részletezni.

2019. aug. 5. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!