Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Átjelentkezzek az orvosira 21...

Átjelentkezzek az orvosira 21 évesen?

Figyelt kérdés

Jelenleg 20 éves vagyok, elsőéves egyetemista egy másik, egészségügyi szakon (SOTE) és majdnem egy éve gondolkodom, hogy lehet inkább át kellene jelentkeznem az ÁOK-ra (gimnáziumban kapásból elvetettem az orvosi egyetem gondolatát), de most, hogy "belekóstoltam" valamilyen szinten abba, hogy miről is van szó, megtetszett. Viszont egy év mindenképpen kimaradna most, mert nincs kémia érettségim.


Elég bizonytalan vagyok a döntést illetően, lehet mégsem tetszene vagy inkább nem bírnám az orvosit plusz az állandó felelősségvállalást (mondjuk ez a jelenleginél is fennáll, csak kevésbé intenzíven), és több év kárba veszhet a váltás miatt, majd jelentkezhetnék vissza az eredetire. A jelenlegi szakkal is megvagyok mondhatjuk, de az orvosi hivatás már jobban tetszik.


Van esetleg valaki, aki hasonló történettel "rendelkezik", vacillál az átjelentkezésen, már átjelentkezett vagy végül maradt a kaptafánál? Érdekelnének a tapasztalatok.



2019. aug. 2. 11:51
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nincs átjelentkezés. Felvételi van és újrakezdés.
2019. aug. 2. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Még 30-40 évesen is mehetnél orvosira. Az az 1-2 év halasztás az semmi, nyugi :D
2019. aug. 2. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Habár én Németországban élek, de mikor mütöttek volt egy fiatal 18 éves lány aki kisegítö ápolóként volt. A fönövér mesélte, hogy a lány csak 2 hétre van ott segédáplóként, hogy kipróbálja milyen is ez az élet, és, hogy az orvosi egyetemre jentkezzen-e.

Persze segédápolóként ágytálat ürített, fogat mosott, lázat mért, vizeletet ürített, behorda az ételt, betegeket mosdatott... DE szerintem fontos, hogy egy leendö orvos ezzel a munkával is találkozzon.

2019. aug. 2. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

3 évvel később fogsz végezni, mint aki rögtön ott kezd.

Ezért ezt neked kell eldönteni hogy belefér-e.

2019. aug. 2. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Nézd ha komolyan gondolod most kell meglépni. a Jelenlegi szakodat passziváltassad ne,hogy két szék közül a földre üljél ! Nem akarlak riogatni egy emelt kémia érettségit nagyon nehéz megcsinálni 80 % körül úgy, hogy még nem is érettségiztél kémiából ! Ill. nem tudom az emelt bioszod,hogy sikerült ill milyen a jelenlegi kémia tudásod ill van-e nyelvvizsgád ? Jól írta az egyik hozzászóló, hogy egy új felvételi eljárás és már 2020-tól nyelvvizsga is kell !!
2019. aug. 2. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi hozzászólásokat!

Gondolkodtam is rajta, hogy az "átjelentkezés" szó helyett "felvételit" írjak, de a jobb megértés érdekében inkább az előzőnél maradtam, gondoltam: ki kötne bele? Hát tévedtem, sebaj.

A felvételi miatt nem aggódok, jól sikerültek az érettségijeim, van nyelvvizsgám és jó kémia tudásra tettünk szert a gimiben.

2019. aug. 2. 18:37
 7/7 anonim ***** válasza:
89%

21 éves vagy, még nagyon fiatal, én a helyedben nem aggódnék azon az 1-2 éven, bár bosszantó, beismerem, én is így jártam 2 évvel ezelőtt... :) Én azt mondom passziváltasd ezt a következő két félévet amíg leérettségizel és eldöntöd mit szeretnél (mondanám, hogy közben folytasd ezt, de ha államis vagy akkor sajnos mennek az állami féléveid, így ezt neked kell eldöntened).

Remélem jól döntesz! :)

2019. aug. 3. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!