Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Így ki lehet menni Erasmusra?

Így ki lehet menni Erasmusra?

Figyelt kérdés

Szóval az a helyzet, hogy nálunk 4 féléves az MA de én az 5.félévben mennék ki Olaszországba, azaz nem államvizsgáznék és nem adnám be a szakdogám a tavaszi félévben jövőre. Minden más tárgyamat teljesíteném addig.


Olaszországban fél évet lehet lenni, és 3 tárgyat kell teljesíteni ott. Nekem az lenne a tervem, hogy nem fél évet csúszok, hanem 1 egészet. Nem szeretnék Olaszországban a magyar államvizsgára készülni, mert ki tudja kikkel kell együtt laknom ott és nekem nagyom nem mindegy, hogy milyen körülmények vannak. Kicsit félek is ettől a résztől, bár szobatársat biztosan nem vállalok be. Nekem nagyon fontos, hogy 5-ös legyen a diplomám, mert szeretnék felvételt nyerni államilag támogatott PhD-ra.


A kérdés tehát az, hogy maradhatok-e még fél évet Erasmus után az egyetemi rendszerben? Mert az államvizsga keresztféléves, szóval lehet komoly pénzbüntetés nélkül nem tudnék csúsztatni még 1x. Eddig még nem csúsztam, 2 félévet pedig lehet, szóval furcsállnám, ha megbüntetnének ezért.



2019. aug. 5. 09:32
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
84%
Nekem van olyan ismerősöm aki így csinálta, csak alapszakon. Viszont, az azon a szakon ahova én jártam meg kötelező volt két tanszéki tárgyat felvenni kint és teljesíteni (mármint ami itthon még nem volt). Szóval szerintem ez egyetem és tanszékfüggő is.
2019. aug. 5. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
77%

Minek akarsz kimenni? Mit akarsz Olaszországban csinálni, ha elvégzed az összes tárgyad? Mégcsak az sem, hogy emberekkel ismerkedj, ha az elején már úgy állsz hozzá, hogy kizárt, hogy szobatársat akarsz. Ráadásul 5-ös diplomát szeretnél, de ott nem akarsz tanulni. Szóval minek is mennél? Elpazarolnál egy egész évet csak hogy kimenj Olaszországba fél évet lábat lógatni?

Arról, hogy ez szabályos-e a saját egyetemed tanulmányi osztályán próbálj érdeklődni, ott tudnak biztosat mondani, mert mi mondhatjuk, hogy szerintünk ez így jó, mert aztán ha nem, akkor nemcsak elpazaroltál egy évet, de ráadásul még akár fizethetsz is a kis kiruccanásodért.

2019. aug. 5. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Nyilván megkérdezem szeptemberben, de gondoltam talán van valakinek tapasztalata, 1-es köszi!


2, ne bunkózz légy szíves, egy évet tudtam kollégiumban lenni, mert nem bírtam normálisan tanulni a szobatársam miatt, folyton kizavart a szobából a tanulószobába. Majd találtam olcsó albérletet saját szobával, innentől nincs kedvem és energiám folyamatosan egy szobatárshoz alkalmazkodni, főleg, mert éjjeli bagoly vagyok, és egy lakásban nincs tanulószoba, ahol nem zavarom a másikat. Szóval neked semmi közöd ahhoz, miért igényel valaki saját szobát, ahová elvonulhat/nyugodtan tanulhat.


És szerinted nem azért akarok Olaszországba menni, hogy megnézzem a látnivalókat? Barátnőm is kint volt, mindenhová egyedül ment, muszlim volt a szobatársa, nem az a világ, akivel összehaverkodna, és volt még 3 fiú a másik szobában. Nehéz volt őket elviselnie a végén. Az egyetemen is lehet ismerkedni kint amúgy. Viszont a barátkozást nem lehet erőltetni, ha szerencsés az ember, talál olyan embereket kint, akikkel lehet, ha nem, nem. Barátnőm egyáltalán nem kereste a kapcsolatot magyarokkal pl.


A legfőbb okom viszont az, hogy jövő nyáron nem lenne diplomaosztóm, mivel májusban érettségizem emelt szinten olaszból, mert nincs meg a 2. nyelvvizsgám a diplomámhoz, muszáj csúsznom, hogy legyen diplomaosztóm. Igen, sokak szerint ez nem fontos, de nekem igen és anyáéknak is. És ha már olaszt tanulok, hasznosítani is szeretném kicsit. Amúgy nem könnyű a mesterképzés, mindenhogy csúsztam volna, mert a gyakorlati tárgyakat Erasmussal nem lehet kiváltani. Szóval miért ne menjek ki 5. félévben, amikor már nincsenek ilyen terhek a vállamon?

2019. aug. 5. 10:24
 4/12 A kérdező kommentje:

Láblógatás... szerintem irigy vagy! Ha az ember szeret utazni, és van lehetősége Erasmusra, persze hogy él vele, nem kevés pénzzel támogaták. Ettől meg be kell járni az ottani órákra és 3 tárgyból le is kell vizsgázni. A nem akarok tanulni/nem tudnék úgy tanulni ahogy szeretnék, ha esetleg bulizós lakótársakat fogok ki között pedig hatalmas különbség van. Hidd el nekem, kínszenvedés koncentrálni, ha idegesítenek, ezerrel nyomatják a zenét stb. Akkor már inkább tanulnék otthon.


(Ja és eddig egész egyetem mellett dolgoztam. Nagyon vágyom erre a kis sziesztára.)

2019. aug. 5. 10:31
 5/12 anonim ***** válasza:
96%
Ha elvegzed az ossze targyadat, akkor abszolvalt statuszod lesz, amivel együtt megszunik a hallgatoi jogviszonyod is, igy "sima" Erasmusra nem tudnal mar menni, maximum szakmai gyakorlatosra.
2019. aug. 5. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
93%

Néha van olyan lehetőség, hogy elég annyi, hogy a jelentkezés pillanatában van jogviszonyod, de nem valószínű, hogy nálad ezt lehet. Én most tavasszal voltam Erasmuson, és voltak olyan mesteresek, akik szintén úgy jöttek, hogy a tárgyaik megvannak, és csak alibiből kellett felvenniük pár ingyen kreditet.

A többieknek viszont igazuk van abban, hogy nem így töltenéd el a leghatékonyabban ezt az évet, szerintem ezt valahol belül te is érzed. És a jelentkezéskor még bőven nem lejátszott menet, hogy milyen körülmények között fogsz lakni. Pl. az én szobatársam végig durván horkolt, ha nem vendég lettem volna, 1 hét után kivertem volna a balhét.

Te egy év alatt mindössze annyit haladnál előre, hogy egy második nyelvvizsgát leteszel. Erre elég egy nyár is, ha pedig nem a nulláról indulsz, egy intenzív tanfolyam és pár jó könyv megspórolhat egy évet az életedből.

2019. aug. 5. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Én nem értem miért cél lebeszélni az erasmusról, nagyon nem ez volt kérdés! Egy másik barátnőm is csúszik emiatt. Mi az, hogy 1 nyár elég megtanulni a nyelvet? Igaz, mehettem volna idén nyáron tanfolyamra, de mivel dolgoznom kellett, így ez esélytelen volt. Muszáj tanárhoz járnom most ősztől, mert egyedül nem tudok felkészülni. Higgyétek el, nem 2 perc A2-ről B2 szintre jutni. Akinek megy, annak taps!


És nem csak ezt a nyelvvizsgát szeretném, hanem szakmait is, sima C1 angolom van, de jól jönne a szakmai. És még spanyolt is szeretnék tanulni, mert jobban szeretem az olasznál. Úgyhogy nem zavar, hogy csúszok, kicsit élhetek a nyelvtanulós vágyaimnak. Más azért csúszik, mert nem volt képes teljesíteni a tárgyait. Velem ilyen nem fordult elő, 25 leszek, mire végzek, nem a világ vége. Más évekig nem tudja eldönteni, hogy mi akar lenni. Na ők nem pocsékolják el az éveiket? Ismerek embereket, akik a teng-lengéssel kiakasztanak. Én legalább céltudatos vagyok!


Mikor lesz lehetősége az embernek máskor fél évet kint lenni úgy, hogy pénzt is adnak hozzá? Na ugye!


És nem leszek abszolválva, mert a szakdogám nem adom be, ilyen egyszerű.

2019. aug. 5. 23:08
 8/12 anonim ***** válasza:

#6 vagyok.


Én nem akartalak lebeszélni az Erasmusról, mindössze azt hangsúlyoztam, hogy a hatásfoka nem lenne a legmagasabb. Két variáció van:

1) Már beszéled az ország nyelvét, és az a munkanyelv is. Ebben az esetben egy középfokú nyelvvizsga a beugró.

2) Minden más esetben az angol szokott lenni a munkanyelv, és nem köteleznek a kinti nyelv elsajátítására.


[link]


A2-ről B2-re eljutni kb. 300 óra befektetett munka. Te már a mester vége felé jársz, eddig csúszás nélkül, tehát van elég sütnivalód. Ha lelkiismeretesen csinálod, két hónap alatt el tudsz jutni odáig. Az alapkérdésben írtad, hogy tanulós vagy. Ha itthon nincs feneked ehhez, akkor kint sem lenne, lent még leírom, miért. Ha pedig itthon van, akkor nem ad többletet a kinti lét, mivel még nem vagy folyékony társalgási szinten. Egyszerűen le kell ülni a tanárral, elő kell venni a könyvet, szavakat kell tanulni, filmeket kell nézni stb.


Mivel a mester végén jársz, ezért magát a szakmát már tudod, így a szakmai nyelvvizsgához már csak szavakat kell tanulni, ehhez pl. a quizlet.com tökéletesen megfelel. Kint csak akkor tanulod a szakmai nyelvet, ha olaszul veszed fel azt a pár alibi tárgyat, de ehhez az A2 még nem elég.


Röviden tehát az a lényeg, hogy a tény, hogy külföldön vagy, még nem fog rákényszeríteni arra, hogy intenzíven tanulj két nyelvet hónapokon át, miközben az állam által adott pénzt bármire költheted, ami óriási kísértés. Tudom, miről beszélek, én két felsőfokkal mentem Erasmusra, és már a harmadik nyelvet is elkezdtem előtte. Amikor az állam pénzén csak alibi tárgyakat felvéve kint leszel, nem azon fog járni az eszed, hogy két nyelvet tanulj. Nekem persze ezt nem kell elhinned, remélem, van valaki a környezetedben, akinek igen.

2019. aug. 6. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

De én szórakozni is akarok. A barátnőm is nagyon szuperül elvolt. Fel is vett egy B2 olasz kurzust. Épp csak átment rajta. Ő egyedül tanulja az olaszt már 1,5 éve A1 szintről kezdte, decemberben vizsgázik, tehát 2 évet szánt rá. Csak magolással nyelvet tanulni nagyon szánalmas eredménnyel jár. És tapasztalatból tudom, hogy a B2 szint kb. Semmi. Én nem tudtam angolul úgy istenigazából, mikor meglett a nyelvvizsgám a C1 óta tényleg elhiszem, hogy megy az angol.


Májusban megyek érettségizni 2020-ban. És ősszel mennék ki. Tehát a megszerzett tudásom szeretném hasznosítani egy fél évig, ha már egyszer tanultam a nyelvet. A legtöbb barátnőm azt mondja, hogy ne hagyjam ki. Van aki meg abszolút nem vágyna erasmusra, mert még az angol is alig megy neki plusz antiszociális.


Amúgy kint angolul tanítják a tárgyakat az erasmus hallgatóknak. Sokat segítene a szakmai nyelvvizsga előtt!

2019. aug. 6. 12:22
 10/12 anonim ***** válasza:

#6 vagyok.


Májusban emeltezel olaszból. Ha az megfelelően sikerül, akkor az ekvivalens egy B2 szintű nyelvvizsgával. Ebből következik, hogy kipipálódik a nyelvi követelmény, így mehetsz záróvizsgázni, és happy end.

Te magad írtad, hogy kint nem akarsz a magyar államvizsgára készülni, valamint, hogy pár tárgyat vennél fel csak. Ezekből következik, hogy a kummulálódott tudásod jelentősen erodálódna 1 év alatt, és utána nem lesz láblógatás leállamvizsgázni.


Májusig még egy egész tanéved van; annyi idő alatt akár egy C1-es szintig is el tudsz jutni, és nem csak magolással, fent leírtam már, hogy mikkel még.


Miután leírtad, hogy bulizni is akarsz, összeállt a szokásos Erasmusos haditerv. Ha egyesítjük a csendes szobában való tanulást, két nyelv csiszolgatását, a kultúra megismerését, a bulizást a minimális követelmények teljesítésével, és ezt az egészet megfűszerezzük azzal, hogy az egész az állam pénzéből megy, amit nem kell elszámolni, akkor látható, hogy a szokásos haditerv a szokásos eredménnyel is fog párosulni, ami egy nagyon boldogan eltöltött időszak, de mint ilyen, az ember életéhez kevesebb a hozzáadott értéke, mint egy itthoni, produktív X hónapnak.


Te úgy tűnik, nem akarsz az érveinkre hallgatni, de nem is kell. Úgyhogy nekem ez volt az utolsó hozzászólásom ennél a kérdésnél, nincs értelme tovább elemezni a témát.

2019. aug. 6. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!