Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » 2020-ban elfogadják, ha az...

2020-ban elfogadják, ha az emelt érettségit és a nyelvvizsgát is angol nyelvből csinálom?

Figyelt kérdés

2019. aug. 6. 11:41
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Igen, ezzel teljesíted az alap követelményeket. Viszont ehhez már önmagában az angol emelt is elég, ha eléred a 60%-ot, mert azt nyelvvizsgaként is elfogadják.
2019. aug. 6. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszodat! Én szeretnék biztosra menni, ezért szertném még a nyelvvizsgát is meg csinálni.
2019. aug. 6. 12:29
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Sőt elvileg, mivel az angol emelttel már kilőtted a kötelező nyelvvizsgát is, jelen értelmezés szerint, ha egy angol B2 nyelvvizsgát csinálsz külön, akkor már kapsz 28 pluszpontot is. Sőt, ha csinálsz 2 B2 angol nyelvvizsgát, csak különböző típusút, akkor már 40 pluszpont jár.


Nekünk ezt mondta az igazgató, és én is elolvastam a szabályt, nincs benne a pluszpontos új szabálynál, hogy különböző nyelvekből kell a nyelvvizsga :D

2019. aug. 8. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A nyelvvizsgát igen, és ahogy előttem is írták, akkor is, ha ezt az emelt érettségivel együtt "szerzed meg".

Az érettségit csak akkor fogadják el, ha egyébként felvételi tárgy az angol. Tehát pl. egy bölcsész vagy gazdaságtudományi képzésnél jó lesz, egy műszaki vagy természettudományi képzésnél másból is kell emeltet csinálnod.

2019. aug. 18. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat, 4-es válaszoló!
2019. aug. 18. 16:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!