Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mit csináljak, ha átsoroltak...

Mit csináljak, ha átsoroltak önköltségesre?

Figyelt kérdés

Túl vagyok az első évemen az egyetemen programtervező informatikus szakon, 50+ megszerzett kredittel és alig több, mint 2.5-es súlyozott tanulmányi átlaggal - a két szemesztert tekintve. Februártól duálisos lettem, tehát a szorgalmi- és vizsgaidőszakban dolgoztam is heti 20 órában. Most viszont jött az üzenet, hogy átsoroltak.

Milyen lehetőségeim vannak; mondjuk ha átmennék másik szakra vagy másik egyetemre, akkor is önköltséges lennék? Ti mit csinálnátok a helyemben?

Azt leszögezném, hogy valamilyen diplomát azért szeretnék.



2019. aug. 7. 06:06
 1/5 anonim ***** válasza:
80%

Diákhitel.

Ezzel lazán visszafizeted.

Plusz vannak cégek, akik úgy szereznek embert, hogy visszafizetik a diákhitelt...

2019. aug. 7. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
91%
Folytasd a képzést Diákhitel 2-vel. Egy év után, ha 3,00-snál nagyobb lesz a tanulmányi átlagod, kérheted, hogy vegyenek vissza állami képzésre.
2019. aug. 7. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Diákhitel 2. Kamatmentes és már a képzés során megkezdheted visszafizetni. Ha csak havi 3 ezret utalsz át is több, mint a semmi. Sok kicsi sokra megy.

Végzés után, munka mellett pedig pár hónap alatt vissza tudod fizetni a maradékot.


És tudod kérni magad újra államira 1 év múlva.

Ha érdekel, csinalnad, akkor érdemes kitartani.

Ha inkább mást tanulnál, akkor nézd meg meddig van pótfelvételi, de akkor már csak fizetősre mehetsz. Illetve az is lehet, hogy már lejárt, nem tudom pontosan.

2019. aug. 7. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Diákhitel ! Szeptember 15-ig tudod igényelni az évet el tudod kezdeni majd október közepe körül utalják egyből az egyetemnek !Tanulmányi szerződést kötnek Veled. Egy év után felülvizsgálják és újra visszakerülhetsz államira ! Ezért ne,hogy abba hagyd ! Kamatmentes amire a végét fizeted már teljesen devalválódik az értéke ! Kitartást és jövőre dobjál rá egy lapáttal !Ez egy nagyon jó szak óriási perspektívával !
2019. aug. 7. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Diákhitel 2.

Én például alapból költségtérítésesen fogok tanulni ezen a szakon, ha felvesznek, mert az esti csak úgy indul plusz egyébként is július közepén kaptam észbe.

2019. aug. 10. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!