Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Őszintén vélemény a Károli...

Őszintén vélemény a Károli BTK-ról? ELTE vagy KRE?

Figyelt kérdés

Tényleg számìt, hogy melyik egyetemről van dipolmája az embernek munkakeresés során?

Egy ELTE szociológus hamarabb találhat állást, mint egy Károlis?


Nem tetszett a szak, amin voltam az ELTE-n, és újrafelvételiztem. 2 pont miatt lecsúsztam és a Károlira vettek fel.

Az eddigiek alapján nagyon gyér színvonalúnak tűnik. 0 szakszerű tájékoztatàs a gólyák részére, a beiratkozásos lap word-be volt megszerkeztve, átláthatatlan és gyermeteg volt.

Meg ilyen, hogy a szülők nem mehetnek be a beiratkozára...jézus...ELTE-n pont le****a mindenki. Az összeszedett és lényegretörœ volt.


Nem tudom, mit csináljak, elég ***r helynek tűnik :S



2019. aug. 7. 13:07
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Megkérdezhetem, hogy neked mi a célod a szociológiával?
2019. aug. 7. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Ha nem akarsz romologiat tanulni akkor ne válaszd a szociálpszichológia specializációt. A szociológia alapszaknal amúgy is a Big Data szakirany látszik piackepesebbnek akár az elte akár a kre eseten,amihez viszont kell tudni a matekot, statisztikat. Amivel viszont a kre esetén számolni kell, hogy van egyházismeret és bibliaismeret alaptargy ami minden btk szakin kötelező.
2019. aug. 7. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
79%

"Nem kéne, hogy része legyen! Aki kitalálta, azt felültetném a 4-6-os villamosra, vagy elküldeném a Lehet téri aluljáróba egy kis tanulmányi útra!"

Okkal része a szociológiának. Magyarországon az egyik legnagyobb társadalmi probléma a romák és az (etnikai) magyarok közti hatalmas szakadék. Emellett pedig a romák peremre szorulása sem "csak úgy" történt meg rendszerszintűen. Ha ezeket nem érted, az nem baj, de ez nem az adott tudomány hibája. Ha pedig ez egy cseppet sem érdekel téged, akkor lehet, hogy ez nem neked való terület. Amivel szintén nincs semmi baj. A rasszizmusoddal viszont már annál inkább.

2019. aug. 8. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
71%
Azért van különbség abban, hogy valaki mint szociológus nagyvonalakban érti a társadalmi problémákat – és abban, hogy mint egy kulturális antropológus elmerül egy népcsoport kultúrájában. Különbözik a két tudomány. Ha valaki szervezetszociológiával vagy fogyasztói piacokkal akar foglalkozni, teljesen érdektelen lehet számára a roma folklór.
2019. aug. 8. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
69%
Igen, ebben igazad van, és utólag már eszembe jutott, hogy nyilván lehet valaki statisztikus is szociológiával. Akkor viszont jó választás lesz a Károli, kérdező. Ott nagy hangsúly van azon. Úgy értem, több statisztika, mint pl. az eltén.
2019. aug. 8. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!