Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mennyi állami finanszírozású...

Mennyi állami finanszírozású félévem van a 12-ből?

Figyelt kérdés

90-es évek végén állami finanszírozással vettek fel főiskolára, ahol ösztöndíjszerződést kellett aláírni.

A sulit otthagytam 2 év után, így a szerződés értelmében a költségek megtérítésére köteleztek.


Az iskola azóta megszűnt (fizikailag is).

Hogy a most működő képzés jogutódjának számít-e, nem tudom.



2019. aug. 9. 12:14
 1/9 anonim ***** válasza:
Ha van ügyfélkapud, akkor itt meg tudod nézni: [link]
2019. aug. 9. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Szerintem nekem nincs ilyen oktatási azonosítóm (vagy nem tudom, hol keressem). Felvételi azonosítóm van, de nem az kell. Beiratkozva pedig még nem vagyok.
2019. aug. 9. 12:43
 3/9 anonim ***** válasza:
Ez az oktatási azonosító hol található?
2019. aug. 9. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Jó kérdés :)
2019. aug. 9. 13:38
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha 2006 után már nem jártál egyetemre akkor nincs ilyen oktatási azonositód (egyébként egy 7-el kezdődő számsor). És mivel nem is szerepelsz igy a fir rendszerben nincs is rólad adat az elhasznált félévekről.


Amennyiben most vettek fel egyetemre, akkor ott kell majd nyilatkozni illetve igazolni, hogy nem államiban tanultál. Igazából, ha nincs diplomád , akkor véleményem szerint csak annál az egyetemnél tartnák számon az elhasznált félévet ahová jártál. Az oktatási hivatal biztos meg tudja mondani, hogy melyik a jogútod intézmény, ahol esetleg fellelhető okirat, törzslap.


A lényeg azonban az, hogy a beiratkozáskor majd az egyetem ügyintézője intézi az oktatási azonositót, ami kell a diákigazolvány igényléshez is majd. A nyilatkozatod ill az általad igazolt költségtéritéses félévek adatait viszi fel a fir-be. Tehát elvileg 12 féléved még megvan.

2019. aug. 9. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

5:

Én 2006 előtt szeretem diplomát, 6 félév volt, a főiskola azóta megszűnt.

De ha államin voltam, akkor gondolom ilyen esetbe nem kell semmit igazonlom ,max akkor kéne, ha ktg-en lettem volna.

Így evidens hogy a 12-ből még 6 támogatott félévem van.

2019. aug. 9. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Ez igy van, de ha egyátalán nem lenne diplomád az egy másik eset.


Illetve én pld. jogot végeztem államiban 10 félév, de egy vélelem alapján igy is 5 félévem maradt. Mert ez esetben ha valaki nem nyilatkozik akkor automatikusan 7 félévet számol a rendszer. Gondolom ezt korrigálják ha látják, hogy alapből rövidebb képzés mint 7 félév. A lényeg, hogy a 2006 előtt végzettek nem szerepelnek fir-ben és nincs is nyilvántartva adat róluk és oktatási azonositójuk sincs.

2019. aug. 9. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

7:

Tehát akkor jól értelek, majd ha át szeretnék/tudok menni államira (most ktgtérítésesre vettek fel), akkor csak annyi, hogy nyilatkoznom kell róla írásban, hogy 6 állami félévem van elhasználva?

2019. aug. 9. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nem kell nyilatkoznod mert most amikor felvesznek akkor a firbe rögzitik, hogy van diplomád, arra elszámolják az elhasznált félévet. Szóval amikor beiratkozol, meglesz az oktatási azonositód, akkor érdemes ellenőrizni, hogy jól vitték e fel az adatokat. Mivel most költségteritéses vagy értelemszerűen nem fogja levenni a rendszer a még meglevő féléveket.


Amennyiben lesz hely államin és meglesz hozzá az átlagod is, akkor átkerülsz az államiba és automatikusan leveszi a fir az aktuális félévet.


Az a lényeg,hogy bárhová nyersz felvételt, akár párhuzamosan több intézménybe is, minden egyetem a fir rendszerbe küldi az adatokat. Amit te is meg tudsz majd nézni ügyfélkapun keresztül.

2019. aug. 9. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!