Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Kell e fizetnem ezen egyetem...

Kell e fizetnem ezen egyetem intézményváltoztatás esetén?

Figyelt kérdés

Idén nem kerültem be a BME-re, de jövőre szeretnék oda menni.

Viszont felvettek a BGE-re egy alapszakos állami képzésére (kereskedelem és marketing).

Tegyük fel 1 év után ott hagyom a BGE-t, és átmegyek a BME-re akkor kell e fizetnem a BGE-nek?



2019. aug. 9. 14:13
 1/2 anonim ***** válasza:
47%
Nem, de ha nem sikerül a felvétel és nem folytatsz semmilyen egyetemet, akkor kell.
2019. aug. 9. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
73%

12 állami féléved van. Ha az első félév után befejezed, nem kell visszafizetni, ha 2 félév után 1 félévet, akkor h 1 éven belül nem nyersz felvételt máshova, de most már főszabály, ha munkát vállalsz itthon akkor azzal kiváltható, nem is kell külön kérni már. Tehát ha felvesznek a BME-re egy év múlva, akkor nem kell a tandijat visszafizetni, és az oklevélszerzési kötelezettség már az új képzés kezdéséhez igazodik. Ekkor csak azzal kell számolnod, hogy a 12 állami félévből elhasznált 2 félévet nem kapod vissza azaz 10 marad az új képzésre.De a BGE-n teljesitett kurzust elfogadtathatod, ha szintén gazdaságira mennél át. Azt is választhatod, hogy passzivra mész egy félév után, ekkor ugyan nincs hallgtói jogviszonyod, diákigazolványod, de TB-d igen és talán diákmunkát is vállalhatsz. De ha állami képzésben vagy akkor nem az egyetemnek fizeted vissza, hanem az államnak.



A kérdésedre a válasz az egyetemnek nem kell fizetni, csak akkor ha a téritési szabályzatuk alapján lesz tartozásod, pld nem teljesitett vizsga, késedelmi dij ilyesmi.

2019. aug. 9. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!