Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha sz*r vagyok sakkban, mi...

Ha sz*r vagyok sakkban, mi lesz velem Alkalmazott Közgazdaságtan szakon?

Figyelt kérdés

Nem tudom mennyire érzitek a kettő közti komikus összefüggést, de a stratégia mindkettőben jelen van.


Felvettek BCE-AK ra, az emelt matekom elég jó lett, de a gondolat hogy az átlaghoz képest sosem voltam igazán jó sakkozó, nem hagy nyugodni. Tartok attól, hogy közgazdászként nem fogok így prosperálni.


Ti mit gondoltok?



2019. aug. 10. 18:40
 1/8 anonim ***** válasza:
91%
Max. nem sakkozol majd hanem tanulsz.
2019. aug. 10. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
hahaa köszi
2019. aug. 10. 18:59
 3/8 anonim ***** válasza:
66%
Semmi hátrányod nem lesz. :D
2019. aug. 10. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Az már jó sakkozó, aki a következő lépéspárt -vagy legalábbis nagy részét- elemezni tudja.

A sakk a logikus gondolkodásra nevel, de gondolkodhat logikusan az is, aki a sakk szabályait nem ismeri.

Bármi hibát vétesz is, ne a gyenge sakktudásoddal magyarázd.

2019. aug. 10. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
29%
Semmi köze egymáshoz a kettőnek. Ha rossz vagy sakkban, az azt jelenti, hogy rossz vagy sakkban. Semmiféle kihatása nincs más típusú tanulmányokra.
2019. aug. 10. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Kacsa Tibor ***** válasza:
100%

Kicsit lehet szélsőséges a gondolkodásmódom, de úgy hiszem kétféle ember létezik abból a szempontból, hogy tanul illetve boldogul a problémákkal (legalábbis azok körében, akik akarnak és tudnak is problémákat megoldani):


- Az egyik az, aki az átlagnál nagyobb hajlandóságot mutat a logikus gondolkodásra. Könnyen adaptálja az információkat, gyorsan felismeri az összefüggéseket, az élet/munka/tanulmányok különféle szituációiban is. Minimális előismeretre van szüksége ahhoz, hogy sikeresen lépjen fel.


- A másik az, aki minták alapján tanul. Sok információt képes feldolgozni egyszerre és hosszútávon. Ha ismeri az adott szituációt, annak bizonyos változatait már könnyen kezeli. Megfelelő minták alapján már a bonyolultabb, részben számára ismeretlen problémákat is képes megoldani.


Mindkét megközelítésnek vannak korlátai, egyikre sem mondanám azt, hogy jobb vagy rosszab, mert ez szituációspecifikus kérdés.


Persze ez csak egy elméleti megközelítés, de én ezt a kétféle - bár igencsak szélsőséges - gondolkodásmód fajtát tudom megkülönböztetni tapasztalataim alapján. Az első jó a sakkban már az első pár játszma után. A másodiknak akár hónapokig is eltarthat, mire versenybe szállhat más ellen.



Maga a sakktudás valóban logika. Most az, hogy te a logikai dolgokat minták vagy készség alapján dolgozod fel, szerintem mindegy. A közgazdasághoz meg kb. bármelyik megközelítés passzol, habár utóbbi talán valamivel jobban kapatoztatható, mivel meglehetősen sok fogalom, megközelítés és modell van.


A sakk pedig nagyszerű sport, de én nem emelném piedesztálra. Én nem aggódnék a helyedben :)

2019. aug. 11. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Zolály ***** válasza:
100%
Teljesen érdektelen, hidd el nekem ;)
2019. aug. 11. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
20%
Jaj... ne írd már nagybetűvel a szak nevét, az gázabb mintha nem tudnál sakkozni :D
2019. aug. 11. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!