Egyetem vagy okj?

Figyelt kérdés

Augusztus végén lehetőségem van beiratkozni gépészmérnök alapképzésre, de ugyanekkor indul egy cadcam informatikus okj is.

Tudni kell hogy gépészmérnök képzésen 1 eve volta de első felévben pl mechanikábol 1 pontot se tudtam szerezni, ezért van modt dilemmám. Idén levelező képzésre jelentkeztem, mert mellette dolgozok.

Egy okj képzést szerintem nagyobb valószínűséggel tudnék elvégezni, mondjuk cadcam info vagy forgácsoló, a maras és cad tervezes rajzolás tetszik így külső szemmel azért gondokozom ilyenekbrn viszont diplomával nyilván több lehetőségem lesz, egyedül az elvegzesetol félek hogy menne e.

Jövőre pedig már kelleni fog nyelvvzsga es emelt érettségi az egyetemhez, es rengeteg okj megszűnik, illetve csak tobb eves nappali képzésen lehet elvégezni majd. Ezért nemtudok dönteni. Ti mit Javasoltok?



2019. aug. 11. 16:53
 1/8 anonim ***** válasza:
88%

Miért nem jött össze múltkor? Nem tudtad vagy meg tudtad volna csinálni, csak szartál bele/nem volt időd? Ez fontos kérdés...


Levelező könnyebb, mert ott nem szivatnak. Viszont meló mellett hétvégente azt tolni úgy, hogy órán sem magyarázzák el, jelenthet buktatókat...


Egyetemet mondanám, ha tudnál rá rendesen figyelni és nem a képességeiden múlik, hogy az alapozó tárgyakon átküzdd magad.


OKJ-t mondanék, ha ez nincs í]y. És mivel infós területre mész, ahol a tudással nagyobbat kell domborítani, mint amennyit a papír ér, szerintem nincs miért aggódnod. Én is ezen a területen dolgozom, igaz, más irányban. Van diplomám, sosem kérték. Referenciamunka, tesztfeladat megoldása, ha jó vagy, jöhetsz, ha nem, viszlát. Később, mikor az ember felfelé akarna lépegetni, elvileg számít, gyakorlatilag addigra lesz mögötted annyi év, hogy anélkül sem kell kétségbeesned.


Viszont ha OKJ mellett döntesz, eszedbe ne jusson tartósan nem szakirányú melót végezni. Hajts arra, hogy 1 éven belül legyen az iparban alkalmazható tudásod. Ez nem teljesíthetetlen feladat.

2019. aug. 11. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nehéz megmondani, mert küzdöttem vele az elején, de amikor láttam hogy egy csepp jóindulat sincs a tanárokban kezdtem feladni, félévre volt olyan tárgy amiből 1 pontot sem tudtam szerezni(mechanika), de volt olyan is ami tudom hogy megtanulható pl analízis. Inkább már szenvedes volt az hogy a szabadidőmben mű rajzot csináltam es nem maradt sok időm magam mellett pl matekot tanulni vagy anyagismeret, de nem állítom biztosra hogyha nem ülök brnt napi 8-10 órát akkor magamtól többet tudok tanulni. Ezért van a hezitálás.
2019. aug. 11. 18:15
 3/8 anonim ***** válasza:
14%

Neked egyszerűen nem való az egyetem. Az első féléves anyag nagy részét már gimiből hozott tudással tudtam. Ez a nincs jóindulat a tanárban rész is.. Kifogás felső fokon, mégis miben kéne jóindulatúnak lennie?

"nem maradt sok időm magam mellett pl matekot tanulni"

Mi az, hogy magad mellett? első az egyetem

2019. aug. 11. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
83%
Ez ezen a területen azért nehéz így, mert a műszaki és informatikai szakmák a tanulmányok után is folyamatos önképzést és utánajárást igényelnek, ami sok esetben a szabadidődből megy el. Nekem az a benyomásom, hogy te ezzel nem szeretsz foglalkozni úgy amúgy, jóformán nem érdekel. Ha nem érdekel, akkor miért csinálod? Mert jól fizet? Ha nem érdekel és nem fejlődsz benne, hogy érts az újabb technológiákhoz, nem sokáig lesz versenyképes a tudásod.
2019. aug. 11. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nálunk annak sikerültek a szaktantargyak akik gépész iskolabol jöttem néhány kivétellel. Arra értem a jóindulatot jogy gyakotlaton beültünk 30an megirtuk a mechanika zht, 2 embernek lett pontja. Es ez igy ment félév végéig, semmi magyarázattal hogy megértsük a tantárgyat.
2019. aug. 11. 20:46
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Melyik egyetem? És képes vagy oda visszamenni? Az én gépész ismerőseimnél nincs ilyesmi. Ha van is, összetartanak annyira, hogy egymást tanítsák meg dolgokra és leküzdjék a tárgyakat.
2019. aug. 11. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Melyik egyetem ez?
2019. aug. 17. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Gamf
2019. aug. 26. 07:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!