Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hageni távegyetemen tanuló...

Hageni távegyetemen tanuló pszichológia szakos hallgatókhoz, mennyibe kerül és hány féléves a képzés? Hogyan zajlanak a vizsgák, nehéz német nyelven végezni? Milyen az oktatás színvonala? Bárki aki oda jár/járt ossza meg véleményét, tapasztalatait.

Figyelt kérdés

2019. aug. 10. 23:38
 1/4 anonim ***** válasza:
88%

Először is nagyon-nagyon kedvesek a Budapesti központban, bátran hívd fel őket, nagy valószínűséggel Stefán Krisztina fogja felvenni a telefont, nagyon rendes csaj: [link]


Az oktatás színvonala meglepően nagyon magas. Nem boltban kapható könyvek a kötelezőek (azokat csak ajánlják), hanem saját jegyzeteket (tankönyveket) írnak, ezek nagyon durván jól meg vannak írva. Bele tudsz lapozni ezekbe, a legtöbbhöz van Leseprobe, például: [link]


A tankönyvek vastagok, 5-600 oldalasak, és megkapod ingyen őket postán papír formában és PDF-ben is. Minden tankönyv 7 un. Kurzeinheitra van osztva, ezek 2 hetes adagok (és ebből következik, hogy egy Kurzeinheit kb. 90 oldalnyi német szöveg, amit 2 hetente kell végigrágnod és beemelned).


Tantárgytól és tanszéktől függ, de 2 hetente van valami beadandó, ami segíti a tanulást. Ezek vagy kötelezőek a félév végi vizsgához (Klausur) vagy nem. De sokat segítenek, mert ezeket élő ember javítja ki a túloldalon és így kapsz visszajelzést.


Vannak kötelező jelenléttel járó szemináriumok (Praesensseminar) is, de ezekből kevés van és ez is tömbösítve van (1 hétvége például).


Vizsga a félév végén van, Klausur a neve. A vizsgák kemények. Van olyan tárgy, ahol 40%-os az elhullás...


Viszont van segítség! Vannak un. Studientagok kint Németországban több városban is, amelyeken ingyenesen részt lehet venni (de persze akkor az utazást Neked kell fizetned); viszont a Studientag videók fent vannak a Moodle-ban és akár otthonról is meg tudod nézni őket félév közben ahol éppen tartasz. Ezeken a prof. végigmegy az egész könyvön előadás formájában.


A magyar központban pedig van Mentoriat (mentori foglalkozás), amelyek érdeklődés esetén meg vannak hirdetve és szintén ingyenesen részt lehet rajtuk venni.


A tandíj tantárgyanként €60 (18 ezer forint), és mivel 2 tantárgynál többet úgyis reménytelen megcsinálni egy félévben, ezért kb félévente 40 ezerből megúszható a fenti egész.


Magad döntöd el, hogy melyik félévben hány tárgyat veszel fel, illetve hányból mész el vizsgázni. Általában 2 tárgy a sztenderd. Itt olvasgass utána: [link]


Nincs limitálva, hogy mennyi idő alatt végzed el. Elvégezheted félévente 1 tárggyal is, 8 év alatt az alapképzést. :D


Általában véve az a tapasztalatom, hogy (a németek szerint is!) nagyon jó egyetem, nagyon sokat ér a diploma (a németek szerint annyit ér simán, mint egy rendes német nappali szakos diploma), nagyon színvonalas az oktatás, és borzasztóan jól szervezett (rengeteg a segítség, minden gördülékenyen megy). Viszont elég nehéz. Németül jól kell tudni, de az jön a tanulással együtt (mivel úgyis szaknyelv, rengeteg az új szó).


Viszont ha pszichológus szeretnél lenni, akkor ezt csak akkor ajánlom, ha nem ez a fő és alap szakod, hanem valami mellett tanulsz még pszichológiát is. A pszichológia emberekkel foglalkozó tudomány, és szerintem ez igényli a nappali szakot, humán jelenlétet. De ez csak az én véleményem. Általában véve az egyetemet melegen ajánlom, nagyon jó kis egyetem.


És tényleg bátran csörgesd fel őket munkaidőben vagy csak sétálj be személyesen a Madách térre, irtó kedvesek!

2019. aug. 11. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Doros ***** válasza:
100%
Ezt a választ én is külön köszönöm, mert nézegetem egy ideje a Fernunit. Nekem egy jó kis mesterszak kellene.
2019. aug. 12. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én ott tanulok. Nem vagyok elszállva a helytől, gondolkodom is a váltáson elég erőteljesen. Szak maradna, csak az egyetem nem...

Privátba szívesen válaszolok bárkinek, csak nem szeretném, ha valaki rámismerne .

Tudom, már nektek nem aktuális, de mást is biztosan érdekelne.

2020. aug. 4. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Doros ***** válasza:
100%

(2-es vagyok) Végül jelentkeztem,Európa története szakra. Viszont mindárt az első modul-vizsgát halasztom, mert elkezdtem egy itthoni levelezős, kt félves képzst is, és az itteni szakdolgozat egybeesne a hageni vizsgafelkészüléssel. Arról nem szólva, hogy a vizsgajelentkezésig legalább át kellene olvasnom a több mint 1000 oldalas anyagot, hogy témát tudjak választani, a munkám és a levelezős beadandók mellett.

Kicsit frusztrál, hogy egyedül vagyok a szakon Magyarországról, még mentorom sincs. De valahogy majd megoldom.

2020. nov. 25. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!