Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Egyetemre már egyáltalán...

Egyetemre már egyáltalán nincs felvételi? Kizárólag a pontok számítanak?

Figyelt kérdés
2019. aug. 13. 02:22
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Művészeti egyetemekre van.
2019. aug. 13. 03:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Tanár, tanító szakokon van alkalmassági vizsga.
2019. aug. 13. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy írja az előttem szóló alkalmaságik vannak. Pl. NKE-re kell rendőr stb. Óvónőnek, TF-re tesin alkalmassági van. Stb meg kell nezni az egyetemek honlapját.
2019. aug. 13. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Teológiákra is van.
2019. aug. 13. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 edemmester ***** válasza:
92%

Ahogy a korább írók is mondták, bizonyos esetekben előfordul (művészet, sport, stb.) egyéni felvételi, vagy pályaalkalmassági vizsgálatok. Ezen felül annyit fűznék még hozzá, hogy bár maga a felvételi a legtöbb helyen megszűnt, ez azért nem jelenti azt, hogy ugyanazon elvárásokat ne kérnék számon valamilyen más formában.


Több egyetemen természettudományos irányban ez kritériumtárgyak formájában történik. Nekem például volt három féle kritériumtárgyam is, matek, fizika és kémia. Ez nálunk abból állt, hogy az első féléved legelején szeptemberben minden kritériumtárgyadból el kellett menni és megírni egy kritériumvizsgát. Ha ezt nem sikerült teljesíteni, fel kellett venned kötelezően a tárgyakhoz tartozó 0 kreditértékű felkészítő előadást az első félévre, és az első teljes éved (tehát két féléved) alatt volt további 6 lehetőséged teljesíteni a kritériumvizsgát. Ha az első 1 éved alatt nem sikerült sehogy teljesítened a kritériumot valamelyik tárgyadból, az egyetem elbocsájt.


Tehát bár felvételi nincs, egyéb megoldások sok egyetemen a mai napig is léteznek.

2019. aug. 13. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

#5

Ilyen krit dolgozat nekem is volt. Esetleg ELTE? :D

2019. aug. 14. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Estádio de Felchút ***** válasza:
Mesterképzések többségére van felvételi.
2019. aug. 14. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!