Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Egy 4 féléves informatika...

Egy 4 féléves informatika kiegészítő tanári mesterképzés tudásban ér annyit, mint egy informatikus (mérnökinfó/proginfó) alapszak?

Figyelt kérdés
Lenne lehetőségem 4 félév alatt elvégezni egy informatika tanári képzést (tanár vagyok, kiegészítő új szakképesítés megszerzése), azonban érdekelne, hogy egy ilyen képzés nyújtana-e olyan szintű tudást, mint egy informatikus alapszak és hogy a versenyszférában ez mennyire piacképes így.

2019. aug. 15. 13:11
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem tud annyit mint egy mérnök- vagy proginfó alapszak távolról sem, de ez a munkaerő-piacon nem akadály. Vannak info tanár diplomával programozók szép számmal.
2019. aug. 15. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
80%

Annyi tudást ad, amivel épp képes leszel tanítani általános/középiskolákban informatikát. Nyilván nem ér fel egy alapképzéssel, de legalább eggyel több kapu lesz előtted kinyitva.

Mondjuk én inkább rászánnám azt a +1 évet a BSc diplomára. (Vagy még a BProf-ra is).

Informatikai szakgimikben ugyanúgy lehet vele tanítani majd, főleg hogy eleve tanár is vagy már. (Például sok középsuliban ha van egy C1 angol nyelvvizsgád, már taníthatsz is angolt hivatalosan, legyen bármiféle pedagógus diplomád mellette.)

Viszont lesz +1 nagyon hasznos diplomád, több tudást kapsz, és tanítás mellett is lehet elvállalni egy kis IT-s melót, jó kis kiegészítésért.

Az infós szakos tanári szakokról nincs jó véleményem. Nyilván függ a személytől is, de ismerek infótanárokat, és épp csak annyit tudnak, hogy tanítani tudják az office progikat.. Sokszor tőlem kér segítséget, pedig még be sem fejeztem az alapképzést.

2019. aug. 15. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Akkor ezek szerint infó tanárival nem kapnám meg azt a tudást, amit a versenyszférában elvárnak egy informatikustól. Köszönöm a válaszokat!

Olyan kérdésem lenne a kommentelőhöz, hogy ez a C1-es nyelvvizsga + tanári hogy működik?

Van angol felsőfokúm, illetve tanári diplomám de nem angol szakon és ilyenről még nem hallottam, hogy hivatalosan lehetne így tanítani.

2019. aug. 15. 21:48
 4/6 anonim ***** válasza:
59%
Én úgy gondolom, hogy c1-es nyelvvizsgával csak olyan nyelveket lehet oktatni, amiből nincs tanárképzés, de lehet belőle érettségizni.
2019. aug. 15. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Azért az informatika is elég széles fogalom. Általános iskolában kb Worddel, Powerpointtal meg Excellel azonosítják, jobb helyeken Access, programozás és html is van benne meg egy kis számrendszerezésesdi (2, 8, 16). Persze szakgimiben más. De ott vannak a hardveres alapok (kapuk, flipflopok, processzorok, memóra, stb), számítógép-hálózatok (TCP/IP, OSI rétegek), adatbázisok, automaták, programszervezés, grafika, stb, stb.

2 év alatt max hallasz dolgokról, de nem kapsz annyi tapasztalatot, mintha csinálnod is kéne valamennyit. Ráadásul a matematikai alapok is hiányosak lesznek (gráfok, számelmélet), amik algoritmusokhoz néha kellhetenek.

Álalános iskolai tanításhoz pl biztos elég.

2019. aug. 15. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Khm...

Nézd meg a tantervi hálót!

Csupa programtervező informatikus BSc-vel összevont tárgyak vannak.

2019. szept. 21. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!