Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Manapság minek éri meg tanulni...

Manapság minek éri meg tanulni informatika terén, melyik az a szakma, ami nagyon keresett mostanság?

Figyelt kérdés
2019. aug. 16. 17:36
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
97%
Programozó.
2019. aug. 16. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván a lista tetején az Ethical Hacking és a Cyber Security szerepel.

De ezeket tanulni Magyarországon elég nehézkes, vagy drága. Míg külföldön BSc/MSc-k is vannak amik erre épülnek.

De nagyon jónak minősül a data science is.

Utána jönnek a programozók, persze a nem mezeiekre gondolok. De sok jót hallani a cloud computing-ról is fizetésileg.

Ha külföld, akkor az AI vagyis a mesterséges intelligencia is nagyon jó tud lenni, de oda minimum belépőnek illendő az MSc, de inkább már a PhD.

Hardverfejlesztőnek is szép kiváltság lenni, főleg ha új processzorok/gpu-k fejlesztésével foglalkozol. IS vagy CS analyst is jól fizető munkakör, bár nem annyira mint a fent említett ágak.


Magyarországon sajnos nem minden felsorolt tudással/területtel mész sokra, mert némelyik szinte már túl speckó, és ritkák az olyan munkakörök.

2019. aug. 16. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Hm értem, köszi. Hamarosan lesz egy Rendszergazdai/rendszerüzemeltetői papírom, utána programtervezőre gondoltam majd mérnökinformatikára. Tudomásom szerint az utóbbi az BSc, vagy tévedek?
2019. aug. 16. 18:30
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem értelek teljesen.

Van proginfó és mérnökinfó (illetve gazdinfó) szak is mint BSc, de ugyanezen a néven fut MSc is. De még FOSZK is indul ugyanezekkel a nevekkel.


Egyébként ha BSc-re tervezel menni, teljesen felesleges egy rendszergazda OKJ. Tudást sem nagyon ad.

2019. aug. 16. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
22%

Mindkettő van bsc.

Az egyik a szoftverfejlesztést célozza, a másik inkább hálózatokat épít ki.

2019. aug. 16. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Tudom hogy nem tesz sokat ez az év, csak gondolkodási időnek használom hogy eldöntsem pontosan hova, mire szeretnék menni. Voltaképp a szoftverfejlesztés és a hálózatépítés is érdekelne, az elmúlt években mindkettőt szerencsénk volt tanulni, alias Cisco, netacad, meg volt egy kis C# és webfejlesztés. Tudom hogy ezek a nagyon alapok, de az előző 4 évre emlékezve imádtam ezekkel foglalkozni. Szeretnék sokoldalú lenni. Amennyire csak lehet.
2019. aug. 16. 18:47
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha a sokoldalúság érdekel, akkor egyértelműen mérnökinformatika.

Rosszul írta az #5-ös, mert a mérnökinfó nem a hálózatokat célozza meg.

Valójában ez a leg"általánosabb" IT szak a magyar rendszerben. Mindenből tanulsz egy keveset.

Proginfó inkább elméleti, sok a matek illetve inkább a programozás megy ez való igaz, de a mérnökinfó sok mindenbe belekóstol, és mindenből kapsz némi alapot. Van hálózat is, de nem csak az. Ugyanúgy tanulsz programozni, szintén van matek, de mellette mérnöki tárgyak is vannak, mint a fizika és az elektronika, hardware fejlesztés, webfejlesztés stb.

Szóval mindenből egy keveset, de ez egyetemfüggő is. Eltérhetnek a tanmenetek.

2019. aug. 16. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Jász-Nagykun-Szolnok megyében esetleg ismersz ilyen helyet ahol indul a megnevezett képzés?
2019. aug. 16. 19:34
 9/12 anonim ***** válasza:

Bocsánat.

Valóban nem jól fogalmaztam.

2019. aug. 16. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Sajnos ott nem indul. A környező megyékben csak Kecskeméten, Szegeden, Kecskeméten és Debrecemben indul. Nem tudom melyik lenne hozzád a legközelebb.


[link]

2019. aug. 16. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!