Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Megéri mechatronikai BSc után...

Megéri mechatronikai BSc után MSc képzést elvégezni?

Figyelt kérdés
Szakközépben is mechatronikát tanultam. Mi lenne az elõnye és a hátrànya ha megcsinàlom? És ti nappali vagy levelezõs képzés ajànlanàtok?
2019. aug. 17. 21:14
 1/3 anonim ***** válasza:
80%

Mindenképpen érdemes a mesterszakot elvégezni akkor is, ha páran azt fogják mondani, hogy bőven elég a BSc. Később a karrieredben akadályozni fog, ha nincs meg a mesterdiplomád, főleg, ha nevesebb multinál akarsz mérnök lenni.


Viszont az a kérdésem van, hogy mecha BSc-ről mehetsz gépész vagy villany mesterre? Mert én azt a trükköt játszanám el a helyedben, hogy elmennék gépész mesterre, hogy javítsam az elhelyezkedési lehetőségeimet.


Szerintem nappali szakra érdemes járni, és mellette gyakornokoskodni, ha meg tudod oldani.

2019. aug. 17. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Bsc-vel is lesz munkád, de karrier szempontból midnenképp előny az Msc. Levelező mérnökin.. aki ezt kitalálta annak is sok esze volt, egy ilyen gyakorlatias szakot, ahol az óráid fele laboros levelezőn csinálni. Én nem tudom mi ott a tanterv, de hogy csomó minden kimarad, ami nappalin van az tuti.
2019. aug. 17. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Igen, lehet mechatronika BSc vel gépészre vagy villamosmérnökire menni. De nemtudom hogy be merjem e válalni a gépészt mechatronika után. Szerintem lenne sok ismeretlen amyag amivel gondjaim lenne. Mit gondoltok erről?
2019. okt. 1. 06:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!