Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » BME mechatronikát nehezebb...

BME mechatronikát nehezebb elvégezni, mint mondjuk egy gépészmérnökit vagy villamosmérnökit?

Figyelt kérdés

A ponthatároktól ha eltekintünk, van lényegesebb különbség köztük az elvárásokkal/számonkéréssel kapcsolatban? Vagy BME-BME és csak a tantárgyfelosztás más?


Illetve még az is lenne a kérdésem, hogy a járműmérnökin miért olyan alacsony a ponthatár a gépészmérnökihez képest? (Kb. ugyanazt tanulják, ahogy néztem) Lehet ez összefüggésben az oktatás minőségével?


Remélem van aki tud érdemi infókkal, akár tapasztalatokkal segíteni.


Köszi előre is!



2017. márc. 28. 19:01
 1/6 anonim válasza:
61%

Szia!

Én BME GPK-t végeztem. Ezt azért mondom, hogy tudd milyen szemszögből vannak információim.


Szerintem nem nehezebb mint a gépészmérnökit elvégezni. Én úgy tudom, hogy rendesebbek a tanárok egy kicsivel és emiatt talán picivel könnyebb. De, az is igaz, hogy mechára jobb képességű emberek mennek (a ponthatár miatt) és lehet ezért gondolom így.


Járműmérnökin szerintem azért alacsonyabbak a pontszámok mert az emberek úgy gondolják ,hogy egy általános gépészmérnöki diplomával könnyebb elhelyezkedni. Nem hiszem, hogy egyszerűbb elvégezni. Én nézegetem a tárgyakat és elég keményen kérik azt amit a gépészektől kérnek + még logisztikával is gyötrik az embereket.


Remélem tudtam egy kicsit segíteni

2017. márc. 29. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
24%
A BME-n a gépészmérnöki és a mechatronika a GPK-án van. A villany a VIK-en. Jelenleg a BME-n a GPK a legnívósabb kar. A VIK-en a hallgatók több, mint fele sohase kap diplomát, és akik kapnak, azok többsége is nemritkán 5-6 év alatt tud diplomát szerezni. A villanynál évről-évre csökken a jelentkezők száma a BME-re, és csökkent emiatt felvételi ponthatár is. Szóval a BME VIK-et nem ajánlom az oktatás minősége miatt.
2017. márc. 29. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Hasznos válasz volt nagyon mindkettőtöktől!


Azért ha valaki még véletlen ide támad és tudna mit írni, ne tartsa magában :) Jöhet még infó/vélemény/bármi ha van, azt szívesen fogadom :D

2017. márc. 29. 20:27
 4/6 anonim válasza:
50%

Még talán annyit tudok hozzáteni ,hogyha e 3 szak között vacilálsz akkor annyi előnye van a mechának ,hogy onnan MSc Gépészre átmehetsz. És Szerintem a villamosmérnökire is (de ennek azért járjál utána). Mindenesetre ismerek olyan mechást aki programozóként dolgozik. Meg olyat is aki átment géptervezőre.


Ez azért előnyös mert egy gimnazisták viszonylag kevés informácioból kell dönteni ,hogy milyen szakra megy.

2017. márc. 30. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
66%
gépészmérnök- járműmérnök képzésekről tudok nyilatkozni saját és ismerősi tapasztalatok alapján: gépész amellett, hogy könnyebb, sokkal színvonalasabb. járműre könnyű bekerülni, de bent maradni és főleg időben végezni nehéz, mindemellett pedig szakmailag hátrányban lesz az ember egy gépészhez képest, ha a tervezés érdekli (mindegy, hogy jármű vagy más terület).
2017. márc. 30. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
71%

Szerintem statisztikailag a gépész és a villamos között nincs különbség. Mechára nagyon válogatott emberek járnak, és lényegesen kevesebben is.

Én a villamosmérnökiről tudok nyilatkozni: az oktatásszervezés (itt a BME-n) jelenleg tragikus, és az is marad, amíg nincs kötelező emelt matek. És ebből fakadóan pár tárgy elég nehéz is lehet rögtön az első évben. A harmadik félév után normalizálódik valamelyest. Vannak tárgyak, ahol nincs normális jegyzet, a baj, hogy viszonylag sok ilyen van, de vannak olyanok is, amikből kiválóak vannak. Van egy-két tárgy, ami önmagában szörnyű, kivitelezés miatt is, ezekből viszonylag sokan buknak, pedig nem is valami lényegesek. De, hogy pozitívumot is írjak, ha valaki megérti az anyagot, akkor az tényleg nagyon hasznos tud lenni ebben a lényegében elektronikus-informatikus világban!!! Szemléletformáló ereje van sok tárgynak. Az alacsony ponthatárok miatt viszont, nem éppen a megfelelő hallgatóság gyűlik össze, ezért hullanak annyian az elején!

Engem annak idején a műszaki ábrázolás tántorított el a gépész irányról, valamint mindig is érdekelt az elektromosság, ezért választottam a villamosmérnökit.

2017. márc. 30. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!