Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mit gondoltok a nemzetközi...

Kletyka kérdése:

Mit gondoltok a nemzetközi gazdálkodás szakról?

Figyelt kérdés
Most végeztem a 11-et, és azon kívül, hogy matek vagy fizika, nincs sok előrejutás a továbbtanulásom szempontjából. Tudnátok ajánlani az NG -t, Nyelvérzékem elég jó, angolból felsőfokúm van, németet is tanulok,de azzal nem állok túl jól (ha nagyon hajtanék meg tudnám tanulni, és úgy olvastam több nyelv is kell oda). A másik amit kinéztem az a energetikai mérnök, arról is szívesen hallgatok véleményt, GT-vel összehasonlítást.
2019. aug. 18. 19:11
 1/7 A kérdező kommentje:
Az utolsó mondatban félreírtam, NG-t akartam írni :)
2019. aug. 18. 19:11
 2/7 anonim ***** válasza:
22%
Mérnökből iszonyú hiány van, tehát mindenképpen azt javaslom. Munkát is jóval hamarabb lelsz, és a fizetések is jobbak.
2019. aug. 18. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
16%

A gazdálkodás szak a mérnökhöz képest csak egy tanfolyam (kis túlzással), ahhoz képest viszont el lehet vele helyezkedni és jó karriert lehet vele befutni. Ha jó vagy matekból, akkor próbáld meg a gépész-, villamos- esetleg informatikus mérnököt, ezek stabil hosszútávú karriert nyújtanak. Mellettük még mindig tanulhatsz biziszt.


A nemzetközi gazdálkodás = gazdálkodás (a “nemzetközi” előtag mindig csak egy reklámpicsogás minden szak nevében), általános menedzser szak. Alapozó szaknak tökéletes, de nem árt valami szaktudást is felszedni utána (például pénzügy mester, ha ez megoldható).


A logisztikai mérnököt is nézd meg, az is iszonyúan jó és piacképes szak, a jövő egyik legfontosabb szakja!

2019. aug. 18. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
57%
Barátnőm elvégezte, majd újra beíratkozott egyetemre pszichológusnak. Megbánta nagyon, hogy ng-ra ment, azt mondja egy összeszedetlen kamuszak. A mérnök opciòt én is támogatom.
2019. aug. 18. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
46%
Ha üzleti vonalon szeretnél maradni, pénzügy-számvitel sokkal piacképesebb szak, ott is tudsz pluszba tanulni nyelvet, ugyanis nemzetközi gazdálkodásnak valójában csupán az az “aduásza”, hogy 2 nyelvet megtanítanak neked, majd mehetsz SSC-be dolgozni, ami kb. a legalja miután egyetemre jártál 3.5 évig.
2019. aug. 19. 04:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Fuu, nem számítottam ennyi válaszra, amely azt mondja milyen rossz ez a szak, de köszönöm, hogy ilyen őszinték voltatok. Végül tényleg egy mérnöki szak mellet kell majd döntenem. :)
2019. aug. 24. 20:07
 7/7 anonim ***** válasza:
52%
kb. büfé- és ruhatár-szak, örülhetsz ha protekcióval kapsz ott munkát
2021. jún. 8. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!