Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Biológus vagy pszichológus?

Biológus vagy pszichológus?

Figyelt kérdés
Mindkettőnek utánanéztem. Tudom, hogy sokat kell tanulni a pszichológushoz, szakosodni kell stb. stb.,és azt is tudom, hogy a biológia bsc alapjában semmit nem ér. Szerintetek melyiket érné meg jobban? Nem csak a fizetésre gondolok, de az is érdekel. Az a baj hogy Magyarországon szerintem egyik se lehet nagyon sikeres. Pedig én szorgalmas lennék nagyon, ha lenne értelme. Melyiknél valószínű az, hogy meg fogok tudni élni belőle, nyaralásra meg mindenre telik majd?

2019. aug. 19. 00:43
 1/4 anonim ***** válasza:
29%

Magyarországon valóban nem fizetik meg jól egyiket se, bár a magánrendelőt nyitott pszichológusok aránylag jól keresnek. Mindenképp a külföldet javasolnám.

A biológia talán azért jobb kicsit, mert az kézzelfoghatóbb, de ez csak az én véleményem.

2019. aug. 19. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
17%
Kedves kérdezö, ahogy lereagaltad a szituacio Kat, mikor azt mondtam legyél atomfizikus, kiábrándultam belöled, szerintem így, ezek után egyik se legyél. Szia
2019. aug. 19. 03:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm 1es 🙂 2es,sajnálom hogy megsértődtél azon hogy azt mondtam hogy ugye ez csak egy vicc, de mi mást mondhattam volna erre? A kérdés a biológia és pszichológia szakra vonatkozott. Hogy jön ide az atomfizika?
2019. aug. 19. 13:54
 4/4 anonim ***** válasza:

Mindkettővel igen jól IS lehet keresni és rosszul IS.

Egy jó gyógyszergyárban biológusként akár 350 ezer nettós fizetésre is lehet számítani.

Pszichológus is rengeteget tud keresni az ember. Egy beszélgetés kb. 8-10ezer kb. minden városban elkérnek ennyit. Igény pedig nagyon is van rá.

2019. aug. 21. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!