Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Pszichológus akarok lenni, de...

Pszichológus akarok lenni, de túl későn?

Figyelt kérdés

A helyzet az,hogy nagyon szeretek embereket elemezni es tanacsokkal ellatni,es ezaltal latni a javulasukat,ami engem igazan boldogga tesz,na de.


Hulye voltam,el linkeskedtem 4 evet egy szakgimnaziumban,nem jelentkeztem sehova es az erettsegim jegyei 2-es 3-mas korul mozognak.


Tudom,jol megjartam,de szerintem nincs meg itt a veg.


Tanacsokat szeretnek kerni,hogy hogyan kerulhessek be egy pszichologiai fosulira vagy egyetemre.

Mert teljesen tanacstalan vagyok



18/f



2019. jún. 18. 00:59
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
84%

Hát. 2 nagyon jó emeltel, duplázással. Több pont kell, mint az orvosira, szóval ez hard lesz.


Úgy jutnak be az emberek hogy: tanulmányi pontszám + érettségi pont. Duplázással ritka,orvosira is.


Milyen jegyeid voltak 11. 12.Be? Ha 5ös voltál mindenből az már 200 pont. És mellé az érettségit megcsinálod újra jobban. Ha gyenge jegyeid voltak akkor már eselytelennek tartom. Kivétel, ha nagyon jó emelteket írsz.

2019. jún. 18. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

Érettségizz újra emelten abból a két tárgyból amik beszámítanak, majd megduplázod azok eredményeit, és így felvételizel egy egyetemre. Aztán sokat tanulsz és pszichológus leszel (azt hiszem bsc-n még csak viselkedés elemző és msc-n pszichológus de nem biztos).


Semmi nincs veszve és nincs túl későn. Felvin tájékozódj mennyi pont kell és milyen tárgyakkal lehet felvételizni.


Sok sikert!

2019. jún. 18. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

Hát,végigdacogtam olyan 2-es 3-massal úgy mindenből.

Az angolom jó,az 100 pontos írásbeli lett


De érzem,hogy én ezt akarom csinálni.


Még így is lehet egyetem,hogy egész 4 évig 2-3-as voltam,ha újra érettségizem 2 emeltből?

2019. jún. 18. 01:39
 4/20 anonim ***** válasza:
56%

biológia v. magyar nyelv és irodalom v. matematika v. történelem. Ez kell a pszichólogiához. És ebből legalább egy emelt. De jövőre már kettő fog kelleni, mert csak a második után fog járni a pluszpont elvileg. De akkor nézzük a jelenlegi felvételi rendszer:


Az ELTE-re például 445 pont kell. Ha két emeltet csinálsz akkor 345 pontot kell szerezned a két érettségivel. Az két darab 86,25%-os érettségi emelt szinten. Ami azért eléggé durva. Mert ahogy írtam. Sokan akik orvosira mennek azok sem érnek el például biológiából 86% fölöttit. Sokan nem az érettségit duplázzák. Tanulmányi pontból van 200 pontjuk van 100 plusz pont a két emeltel az már 300 pont és még az orvosira kell egy 130 pont, az 2db 65%-os érettségi. És már bent is vannak az orvosin. Szóval sokan nem az érettségit duplázzák. Bár mondjuk akik orvosira mennek azok szoktak jó biológiát írni meg kémiát, de azért előfordulhat, hogy nem sikerül olyan jól, de akkor sem csüggednek, hiszen ahogy előbb írtam 65%-al, ha 200 tanulmányi pontjuk van akkor bejutottak. DE! Pszichólogiára több pont kell, mint orvosira!!!!!!


Tehát neked 2db 86%-os emelt érettségi kell. Persze, ha az egyik érettségi több akkor a másik lehet kevesebb. Biológia, magyar, matek vagy történelmet kell csinálnod. Nos én a helyedben történelmet és magyart csinálnék, mert az könnyebb összehozni jobb %-ra, mint a biológiát vagy a matekot. Amúgy meg, ha matekot csinálnál 86% emeltre akkor inkább műszaki területre menj. :D. De magyarral meg törivel még elérhető ez a %. Viszont 1 év kevés idő lesz a felkészülésre szerintem, ha tényleg ilyen jól akarod megírni. Mondjuk én az őszire nem jelentkeznék az biztos, arra már kevés az idő, de tavasszal megpróbálhatod. Vagy még esetleg úgy csinálhatnád, hogy ősszel az egyik és tavasszal a másik. Így csak 1-1 érettségire kell készülnöd. Ja.. meg nyelvvizsgát is csinálnod kell. Illetve az emelt érettségi 36 ezer forintba kerül, szóval erre legyen keret majd.

2019. jún. 18. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat,és melyik egyetemre a legkönnyebb bejutni pszichológia területen?
2019. jún. 18. 02:32
 6/20 anonim ***** válasza:
Idegennyelvet is elfogadnak pszichológiára (angol, német, francia, orosz). Ha az angol megy, azt mindenképp csináld újra. Emellé én még a magyart választanám. :) És azt se felejtsd, hogy jövőre egy középfokú komplex nyelvvizsga is kell. Egyébként a Károlin a leginkább gyakorlatorientált a képzés, az ELTE inkább elméleti, a Pázmányon van még Budapesten pszichológia képzés. Az ELTE-n szokott a legmagasabb lenni a ponthatár, a másik kettő hasonló. A Debreceni Egyetemen szokott a legalacsonyabb lenni általában. 410-450 mozogtak a pontok az utóbbi években.
2019. jún. 18. 03:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
Több pont kell orvosira szóval hard lesz... LOL.. aha csak azt elfelejtetted hogy orvosira biosz emelt + kémia/fizika emelt kell, miközben pszichológián nem így van
2019. jún. 18. 03:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
48%
Azért írtam h a magyart és a törit ajánlom. Ne csak egy részletet ragadj ki...
2019. jún. 18. 04:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
0%
Mondjuk a fizika emelt könnyű. Bár nekem könnyű mondani mivel elméleti fizikán vagyok. De poénból megoldom minden évbe az érettségiket 100 pontra :D
2019. jún. 18. 04:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
82%
A pszichológia szak központi ponthatáros, 435 pont. Az azt jelenti, hogy ezalatt sehová sem lehet bejutni. Nem akarlak elkeserítelek, de ha az iskolában nem sikerült tanulni, akkor majd magadtól fogsz? Ráadásul emelt érettségire? Ezekből kettőt kell választani: biológia v. magyar nyelv és irodalom v. matematika v. történelem v. egy ágazati szakmai érettségi vizsgatárgy v. egy idegen nyelv v. egy szakmai előkészítő vizsgatárgy.Ebből legalább egyet emelt szinten kell teljesíteni. Az oktatas.hu oldalon fönn vannak az emelt érettségik elmúlt éves feladatai, pillants bele.
2019. jún. 18. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!