Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szte ájtk jogász szakon...

Szte ájtk jogász szakon szàmít hogy levelezőn vagy nappalin végzed el?

Figyelt kérdés
Lehetőleg levelezősök véleményét kérem hogy hogy tudtak elhelyezkedni illetve mennyire volt nehéz munka mellett és hogy milyen színvonalon oktatták az anyagot.
2019. aug. 19. 11:47
 1/6 anonim ***** válasza:
14%
Nekem egy kollégám ott végzett bár nappalin. A levelezős képzés nem túl sokat ér jogász szakon, inkább egy gyorstalpaló. Nevesebb helyeken kiszórják azokat, akik nem nappalisok. Általában közigbe mennek levelezővel. A nappali jogászképzés sem túl színvonalas itthon, a levelező még úgyse.
2019. aug. 19. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
50%
A diplomában nem szerepel, hogy nappalin vagy levelezőn végezted,olyan nincs, hogy a levelező egy gyorstalpaló, ez hülyeség. Az biztos, hogy a római jog a szórótárgy, nappalin is sok a bukás. Jogászként, nehéz elhelyezkedni ma már.
2019. aug. 19. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

#2


Nem a diplomába való feltüntetésből derül ki, hanem a szakmai tudásból a munkahelyen, illetve az interjún. Mi alkalmaztunk levelezőset is és nappalisat is, látszik a különbség tudásban ezt más kolléga is tapasztalta. Ha tetszik ha nem, a levelezős jogi képzés egy gyorstalpaló, a levelezősök nagy része betanulja a jogszabályokat és ennyi, ha valami komolyabb jogi probléma merül fel akkor nem tudnak jogilag gondolkodni. Mi ezt tapasztaltuk sokan, biztosan van kivétel. Amit írtál, hogy nehezen lehet elhelyezkedni nem így van. Igen, annak nehéz aki levelezőn végzi, meg egyetem alatt nem gyakornokoskodik, nem megy Erasmusra, nem beszél C1 szinten 1 vagy 2 nyelvet, nem TDK-zik, LL.M. stb. Jogászként nagy a verseny, a jók kapnak álláslehetőséget, aki nem jó kiszorul, ennyire egyszerű. Mivel sok jogászt képeznek nagy a kínálat, így nagyon jónak kell lenni.

2019. aug. 19. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, de engem inkább valaki olyan véleménye érdekel aki kijárta és utána a szakmában kezdett dolgozni. Pontosan emiatt tettem fel a kérdést, mert folyton ellentétes pólusokkal találkozom a levelező szakot illetően. Nem az a célom hogy olyan rendkívüli àllást szerezzek, valószínűleg a közig ami nekem megfelel, a kérdésben pedig a diploma értékére voltam elsősorban kíváncsi.
2019. aug. 20. 13:38
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Én a szakmában dolgozom, tehát tudom miről beszélek, ezért írtam.

Ha közig a cél, akkor nem probléma a levelező.

2019. aug. 21. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Bullshit. Mindegy, hogy milyen tagozaton vegzel. En pl levelezon vegeztem es nemzetkozi szervezeteknel dolgoztam es szep karriert csinaltam. A lenyeg, hogy szakosodj, nagyon speci temat nezz ki magadnak, ebben legy szakerto meg beszelj nyelveket. A siker nem marad el. Nalam amuggy nem is tudta a nem magyar munkaltatom, hogy levelezos voltam. Part time student. Ez kulfoldon nem hatrany. Emlekszem, allamvizsgan vegyesen voltunk nappalisokkal es egyszer engem emeltek ki, mint a legjobb vizsgazot. Az egyik bizottsagi tag allast is ajanlott...
2021. jan. 25. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!