Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mennyire nehéz a jogi egyetem...

Mennyire nehéz a jogi egyetem egy közigazgatási BSC diploma után, munka mellett, levelezőn?

Figyelt kérdés

Idén végzek az NKE-n és jogra megyek a Pázmányra, 3 és fél év alatt ugyanis akik az NKE-n végeztek, teljesíthető, mert beszámítanak jó pár tantárgyat.


Mennyire nehéz egy jogász szak munka mellett, levelezőn? Akik végigcsinálták, hogyan tanultak, mennyit és milyen gyakran? Hogyan osztottátok be az időtöket?



2019. máj. 15. 17:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Nekem egy ismerősöm csinálta levelezőn ott a jogot, bár ő egy másik jogi karról ment át. Sokkal könnyebbnek érezte az előző jogi karhoz képest, nem veszik ott igazán komolyan a dolgokat, nem buktatnak igazán, jó jegyeket adnak (szakjogászi képzés dettó ugyanez, kb.semmit nem ér).

Egyébként azt megkérdezhetem, hogy miért megy az összes NKE-n végzett ember jogot csinálni és csak a Pázmányra nem például az ELTE-re?:D Félre ne értsd, nem ellened irányul de sok ismerősöm van NKE-es és mindenki egytől egyik NKE után rögtön jogra jelentkezik és csak a Pázmányra, azért a jogi képzésnek nem a Pázmány a csúcsa maradjunk annyiban, az ELTE miért nem jön egyáltalán szóba?

2019. máj. 15. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

#1 köszönöm a választ! :)


Nos, azért megy mindenki innen egyből a Pázmányra, mert az NKE-nek szerződése van a Pázmánnyal, hogy az ottani diákok (akik el is végzik nagy nehezen ezt a szar NKE-t, mert amúgy tényleg sajnos egy eléggé gáz suli...),azoknak beszámítják a tárgyak nagyon nagy részét, így nekünk az egyébként alsóhangon 5 éves képzés helyett, legrosszabb esetben is 4 év alatt teljesíthetó a jogász képzés, de inkább 3 és fél, ha nagyon odateszi magát az ember. :)


Egyébként aláírom, és tudok is róla, hogy a Pázmány valóban nem a jogi képzés csúcsa, ebbe nincs belekötni való. De hidd el, az NKE-s képzés sem éppen az egyetemi színvonal csúcsa, szóval... :D én már beletörődtem, jó lesz nekem így NKE-sként a Pázmány is. :) Nem szeretném szivatni magam, plána munka mellett, levelezőn, esetleg család mellett, mert ugye benne van a pakliban, hogy az évek alatt lesz, stb...és azért egy ELTÉVEl igencsak meggyűlne a bajom, mert ott azért eléggé szivatnak.

2019. máj. 15. 23:48
 3/11 A kérdező kommentje:
Éppen ezért is tettem fel a kérdést, hogy úgymond "puhatolózzak", mennyire nehéz elvégezni a Pázmányt levelezőn. :) De én csak örülök neki, ha azt mondják, nem veszik olyan nagyon vér komolyan... :)
2019. máj. 15. 23:50
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
A Pázmány nem rossz jogi kar, sőt szerintem jó, csak nem levelezőn. Az igazság az, hogy a levelező jogászképzés az mindenhol egy kalap sz@r. Simán elvégezhető mindenféle nehézség nélkül. Ennek a hátulütője, hogy nem olyan színvonalas a képzés. A diplomádban ugyan nem fog szerepelni, hogy levelező vagy nappali volt a képzés de a gyakorlatban hamar ki fog bukni...
2019. máj. 16. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó! Neked is köszi a választ! :)


Egyebekben, én azt mondom, 23 éves kor után már inkább többet ér az a néhány év valódi (!) szakmai tapasztalat, s gyakorlat, mintha még plusz 4 évet a padokban ülnék, és 28 éves fejjel állnék kb először munkába. :) Ha kereken 20 lennék, még elmennék nappalira, de azért ne már...


Közel 30 éves korig nappalin ülni, nekem nem célom, de azt is tiszteletben tartom akinek igen. Na mindegy, a lényeg az, hogy nem lehet sok különbség levelezős és nappalis között másoddiploma esetében, maximum az elsőben, hiszen a másoddiploma már alapvetően nem (csak) a tanulásról kellene hogy szóljon, hanem a gyakorlatról, ami kizárólag állandó munkaviszonnyal szerezhető meg, mégpedig a szakmámmal összefüggésben álló munkával, nekem pont ez a tervem is. Így nem hiszem hogy bármilyen hátrányban lennék azért, mert inkább dolgozom. :)

2019. máj. 16. 18:40
 6/11 A kérdező kommentje:
De örülök neki, hogy elméletileg könnyű a Pázmányon a levelezős jog, ment a zöld kéz mindkettőtöknek.
2019. máj. 16. 18:42
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Igen, ha van gyakorlata az embernek nem olyan rossz az a levelező. De én azt figyeltem meg, hogy a levelezősöket azért érik hátrányok, akár munka mellett akár anélkül végezték a képzést. Főleg ügyvédi irodákban érhető ez tetten. Ott inkább nappalisokat részesítenek előnyben. Állami szférában viszont nagyjából tök mindegy.
2019. máj. 17. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Egy szóval nem emltítettem, hogy ügyvéd szeretnék lenni, van abbol épp eleg :)
2019. máj. 17. 17:00
 9/11 anonim ***** válasza:
:)
2019. máj. 17. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Igazságügyis diplomával jelentkeztem idén jogász levelezőre, és én is azért, mert 22 tárgyat elfogadnak, illetve így csak 4 éves lesz a képzés...(ha minden jól megy) :D
2019. júl. 15. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!