Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Jövőre tényleg képzési terület...

Jövőre tényleg képzési területenként lesz meghatározva, hogy miből lehet tenni a kötelező emelt szintű érettségit?

Figyelt kérdés

Lehet hogy valamit félre értelmezek, de én ezt találtam hogy ez alapján kell nézni:


[link]


És hogy mondjuk ha informatikai képzési területre megyek akkor ha mérnökinformatikus szakra megyek valahova akkor ott elfogadják azt is ha nyelvből vagy töriből emeltezek, ellentétben mondjuk az orvosival?


Valaki segítsen légyszives!


2019. aug. 21. 13:19
 1/6 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom, hogy mérnökinformatikus szakra mindenképp nézik a matek érettségit (ha ebből emeltezel természetesen jár az 50 plusz pont) és emellett lehet választani fizika, informatika vagy valamilyen szakmai érettségi tárgyat. Viszont emelt érettségiért is max. 50 pont kapható..ezért szívnak pl az orvosira készülők🙄

2 emelt+ egy felsőfokú nyelvvizsga és még mindig csak 90 többletpontnál tart..

2019. aug. 21. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Eddig is meg volt adva, hogy milyen érettségiket fogadnak el. De ebben a táblázatban is benne van, hogy informatikai területre a matek kötelezően kell, és fizika/szakmai előkészítő tárgy vagy ágazati szakmai érettségi vizsgatárgy lehet a második.

Szóval nincs nagy választási lehetőség, legalább az egyiket emelt szinten kell teljesíteni( ezt is megadhatják, hogy melyiket), amiért nem jár +50 pont, ha a másodikat is emelten csinálod, és eléred a 45%ot akkor kapsz 1x50 pontot. De kelleni fog még egy (legalább) középfokú nyelvvizsga is, ami szintén kötelező és nem jár érte pluszpont. Ha felsőfokúd van és azzal teljesíted azért sem jár pluszpont. Csak a kötelező feltételeken túl adnak pluszpontot.

2019. aug. 21. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
De pont ez az hogy itt azt írták hogy a felsoroltakból vagy a fel nem soroltakból kell egyet emelt szinten teljesiteni. Az orvosi területen meg meg azt írták hogy csak a fesloroltakból lehet...és ezért nem értem,mert ezek szerint ha infóra megyek akkor az angol az egy nem felsorolt tárgy. Azaz oké, kell a matek és fizika v. informatika v. szakmai tárgy, de szerintem a kötelező érettségi követelményt az én esetemben bármilyen tárgyból lehet teljesíteni. Vagy most rosszul értelmezem ezt?
2019. aug. 21. 14:09
 4/6 anonim ***** válasza:

Mindenképpen abból kell érettségizned, ami felvételi követelmény..másra nem jár plusz pont..

Esetleg ha nincs nyelvvizsgád nyelvből emeltezhetsz es azzal teljesíted a bemeneti nyelvvizsga követelményt

2019. aug. 21. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Bármelyik tárgyból teljesítheted, a leírás szerint, de azt nem fogják beszámítani. Ha angolból csinálsz egy emeltet, és megvan a 60% akkor letudtad a kötelező nyelvvizsgát és az emeltet is, de nem kapsz érte semmit. Így is kell csinálnod egy második emeltet, a jobb pontszámokért.
2019. aug. 21. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Utolsó válaszoló: rendben, akkor jól értelmeztem mégis...majd ha matekból emeltezek pluszba, az fog majd plusz 50 pontnak számítani.

De akkor csak az informatikai képzésben van ez és máshol nem mindenhol lehet angolból elfogadtatni a kötelezőt?

2019. aug. 22. 10:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!