Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Agrármérnöki diplomám és...

Perpercy kérdése:

Agrármérnöki diplomám és novenytudomanybol szerzett PhD-m van. Ha tanárrá (biologia-kemia vagy biologia-kornyezettan) szeretnem képezni magam, hogyan tudnám ezt elérni, minél kevesebb idő alatt?

Figyelt kérdés

2019. aug. 22. 09:12
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

A lehetőségeid:

A) Jelentkezel valamelyik kétszakos osztatlan tanári mesterszakra, nyilván a tárgyaid jó részét el tudod ismertetni, ezáltal, ha csak nincs valami kikerülhetetlen egymásra épülés, akkor valószínűleg lerövidülhet 1-2 évvel a képzés.

B) Felkeresed az egyszakos tanári mesterszakot indító egyetemet, ahová járnál, és megkérdezed, hogy van-e lehetőség arra, hogy ezzel az előképzettséggel (akár kreditek elismerése mellett is) jelentkezz egyszakos tanári szakra. Utána, az első tanári diploma után már könnyebb második egyszakosat szerezni.

C) Jelentkezel biológia/kémia/környezettan mesterképzésre, az két év, majd utána 1 év alatt elvégzed a szakhoz tartozó tanárit. Utána megint végezhetsz egy második szakirányt egyszerűbben.


Szerintem érdemes a B-t megpróbálni. Az lenne a legegyszerűbb, illetve valószínűleg ott szívatnának a legkevésbé a halálba a különféle töltelék kurzusokkal. Ha az nem jön össze, én inkább az A-t csinálnám, mint a C-t, de valószínűleg, csak azért, mert halálosan szenvedtem a szakdogámmal, a világ minden kincséért nem írnék még meg 3-at, ha 1 is elég lenne. Persze, ha nem ragaszkodsz a két szakhoz, akkor ez utóbbi is egyszerűbb lenne. Amúgy inkább a kémiát válaszd, mint a környezettant. Nagyságrendileg több lehetőséged lesz vele.

2019. aug. 22. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha PhD-d van, miért nen tanítasz egyetemen azon a szakon amin te is végeztél? Még mindig jobb, mint 15 éveseket tanítani 130 ezer nettóért ennyi év egyetem után.
2019. aug. 22. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szerintem is érdemes lenne egy kiegészítő tanűri mesterképzésre jelentkezni, mert lehet elfogadnák a szakodat (szerintem bioszhoz/környezettanhoz jó lenne) és akkor maximum 2 év alatt biológia vagy környezettan tanárit szerezhetsz.

Esetleg agrármérnök-tanárit még megpróbálhatod, ott biztos hogy nagyon könnyedén szerezhetnél tanárit. Növényes szakirányon szerintem 1 év alatt simán.

2019. aug. 22. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat! Olyan egyetem, ahol taníthatnék, nincs a közelünkben, másrészt ott - szerintem- eléggé nehéz helyet találni. Amugy meg altalanos iskolasokat korrepetáltam egyetemista éveim alatt, szerettem csinálni. Ez a tanarra kepzes egy ötlet lenne arra, ha a mostani mhelyemen nem tudnék tovább dolgozni.
2019. aug. 22. 12:40
 5/5 anonim ***** válasza:
47%
Miért akarsz tanár lenni? Menj el kutatolaborba (nem Dávid vagy, anno a nyiregyi fosulirol)es kereshetsz netto 300 at.
2019. aug. 24. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!