Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Arab szakra mennyi előzetes...

Arab szakra mennyi előzetes nyelvtudás szükséges?

Figyelt kérdés

2 év múlva fogok felvételizni és ez a szak és más nyelvszakok is érdekelni kezdett.

Tudom, hogy az egyetem nem nyelviskola, egy ismerősöm mondta, hogy pl. az ilyen kínai, japán szakokhoz jobb, ha már van előzetes tudása az embernek. De mi a helyzet az arabbal? Ha teljesen 0 nyelvtudással megyek, akkor van esélyem elvégezni?

Kérem, akinek van az arabbal vagy más ritkább nyelvszakkal tapasztalata írjon! Köszönöm előre is :)



2019. aug. 22. 19:56
 1/7 anonim ***** válasza:
47%
Semennyi, itt fogsz megtanulni. Viszont angolul mindenképpen tanulj meg minél jobban addig.
2019. aug. 22. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm, tervben belőle a felsőfokú nyelvvizsga.
2019. aug. 22. 20:09
 3/7 anonim ***** válasza:
30%
Nem értek hozzá, de én pár dolgot tuti átvennék előre... Vagy netről, könyvből, vagy tanárral. Tényleg csak pár órát, hogy ne tök ismeretlenül kezdj bele az egészbe
2019. aug. 22. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Hát tanárt szerintem esélytelen, hogy találok, de valamilyen nyelvkönyvet lehet beszerzek.

Köszi a választ!

2019. aug. 22. 21:01
 5/7 anonim ***** válasza:
89%
Én elvégeztem az arabot, előzetesen már tudtam dolgokat, és nagyon nagy szerencse volt másképp folyamat a könyvek felett ülhettem volna
2019. aug. 23. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Kedves Utolsó, ezt hogy érted? Ha nem lettek volna alapjaid, akkor értetlenül ültél volna a könyv felett, vagy többet kellett volna tanulnod? Szerinted, ha az embernek van szorgalma, akkor teljesíteni tudja a szakot?
2019. aug. 23. 08:09
 7/7 anonim ***** válasza:
63%

Hát az biztos, hogy az indulásnál segít, ha már eleve tudsz írni-olvasni például, meg az is, ha már tanultál klasszikus arabot. Én például ógörögül tanultam gimnáziumban, és nagyon sokat segített az egyetemen (ahol szigorlatoznom kellett belőle).


Viszont (úgy is, mint aki egy társ tanszéken tanít) javaslom, hogy gondolkodj előre, mit fogsz az arab (vagy más hasonló, pl héber) szakkal kezdeni. Egy tanítványunk például nemzetközi kapcsolatokra ment mellette, ami egy lehetőség, de én pl. jobbnak tartok egy kereskedelem és marketing vagy turizmus-vendéglátás gazdasági szakot mellette. Nagyon hasznos dolog arabul tudni (tényleg nagyon hasznos) és nagyon szép a kultúra, de azon is gondolkodni kell, hogy mit fogsz majd csinálni "a nagybetűs" életben. Szerintem arab szak mellé egy kereskedelmi vagy logisztikai szak remek megoldás.

2019. aug. 23. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!