Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mennyi idő szükséges ahhoz,...

Mennyi idő szükséges ahhoz, hogy perfektté tegyem az angol tudásom? Illetve ezt az angolos gondolkodást otthon el lehet sajátítani vagy ehhez azért kell némi külföldi tapasztalat?

Figyelt kérdés

Még az érdekelne, hogy ha mégis kimennék külföldre, ami az én esetemben Eindhoven lenne, akkor ott is tudnám annyira tökéletesíteni az angolom, mint Anglián belül bárhol?


Érdekelne, hogy aki élt már külföldön, és úgy ment ki, hogy a nyelvtudása alapszinten volt, ő mennyi idő alatt tanult meg perfektül beszélni?



2019. jún. 19. 16:43
 1/2 anonim ***** válasza:
67%

Ez a perfekt, ez egy üres kifejezés. Mire gondolhat a költő? Például perfektnek lehetne hívni azt, aki ismeri a háromszáz évvel ezelőtti gabonabetakarítás módszerének szókészletét? Vagy aki ugyanabban a stílusban képes válaszolni, akár az ottani régi biblia nyelvén, akár a londoni alvilág nyelvén szólnak hozzá? Ésígytovább. Annyit lehetne mondani, hogy minél többet foglalkozol vele, annál többet tudsz. De ha nagyon kéne valami pontosabbat mondani, ha 5 éven át ez a fő szellemi tevékenységed, és nem vagy hozzá tehetségtelen, akkor elég magas fokra juthatsz. Persze, ma már vannak olyanok, akik büszkén említik decemberben, hogy "idén már elolvastam egy könyvet", úgy nem.


Ha angolos gondolkodás alatt azt érted, hogy az általuk szokásos nyelvi struktúrákat használod, ahhoz csak művelődés kell. Csak óvakodj a magyarok, kínaiak, oroszok, stb által angolra fordított szövegektől.


Hát, ezeket csak arra az ídőszakra írtam, míg meg nem kapod a Gyakorin szokásos kétféle választ:

1. Semmi reményed.

2. Elég, ha sorozatokat nézel, én is csak angol és baszk sorozatokat néztem, és most az angol királynőnek tolmácsolok baszkot.

2019. jún. 20. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod! Akkor inkább úgy fogalmaznék, hogy szeretnék olyan szinten jól, folyékonyan beszélni angolul, mint azok a sportolók, híres emberek, akiknek nem anyanyelvük az angol. Mindig azt mondják meg írják az ilyen netes nyelvtanulásban segítő videókban, blogokban, hogy meg kell tanulni átállítani az agyat, hogy azonnal folyékonyan tudj beszélni, ne pedig akkor kezdd el kigondolni, összerakosgatni, amit mondani szeretnél.
2019. jún. 20. 14:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!