Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » 2020-ban felvételizők, érettsé...

2020-ban felvételizők, érettségizők! Miből fogtok emeltezni?

Figyelt kérdés
Melyik tantárgyat vagy tantárgyakat választották? Illetve az is érdekel hogy hogy álltok a nyelvvizsgával? Mikor fogtok menni vagy akinek már megvan mikor csinálta? Esetleg van olyan aki feladta a továbbtanulást a szigorítás miatt ? Bocsi a sok kérdésért, csak kíváncsi vagyok:)
2019. aug. 25. 17:57
 1/7 anonim ***** válasza:
Magyar-német tanárszakra készülök. A német emelt szintű érettségim megvan, ezzel teljesítettem mind az emelt érettségit, mind a nyelvvizsgát. Emellett van egy német C1-es nyelvvizsgám, ami plusz 40 pont. Plusz pontot nem ér ugyan, de most ősszel fogok angolból is nyelvvizsgázni. Más emeltet nem tervezek, +40 pontom lesz.
2019. aug. 25. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szerb nyelvvizsga, és földrajz emelt.
2019. aug. 25. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Van egy angol C1 nyelvvizsgám.

Angolból és biológiából fogok emeltezni.

Remélhetőleg lesz 40 (nyelvvizsga) + 50 (2. emelt) = 90 pluszpontom.


Pszichológia szakra készülök.

2019. aug. 25. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Töriből és talán angolból fogok emeltezni.

Nyelvvizsgázni 2 hét múlva megyek angolból B2-re.

Történelem-latin tanárira vagy ókori/keleti nyelvek és kultúrákra megyek.

2019. aug. 25. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Történelemből és angolból fogok emeltezni. (Angolból már van egy 96%-os előrehozott közepem, de szerintem jobban is sikerülhetett volna.) Emellett van egy B2 nyelvvizsgám angolból, C1-et szerettem volna tenni szeptemberben, de úgy nem látom sok értelmét ha úgyis emeltezek belőle. (Ha jól tudom nem jár érte többletpont, ha az angol emeltet viszem tovább. De javítsatok ki, ha tévedek.)


Az angolt októberben teszem le, a történelmet májusban (Meg egyébként minden egyebet.)


Valamelyik nyelvszakot szeretném megcélozni.

2019. aug. 26. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Utolsó: a C1-es vizsgáért 40 pluszpont jár.
2019. aug. 27. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
#6 Akkor is, ha az adott nyelvnek az emeltjét viszem tovább? (Mivel az lenne a "Kötelező".)
2019. aug. 27. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!