Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » BME, ELTE, vagy OE? Mindhárom...

BME, ELTE, vagy OE? Mindhárom egyetem informatikai szakjáról érdekelnének a vélemények. Mérnökinfó és programtervező infó között mi a különbség? Melyik egyetem mennyire nehéz és milyen lehetőségeim lesznek a diploma után?

Figyelt kérdés
Több ilyen és ehhez hasonló kérdést találtam itt, de mindegyik elég régi. Érdekelnének a friss vélemények. Jövőre fogok érettségizni. Jelenleg matek fakton 4-es vagyok, általában könnyen megértem az anyagot és hobbi jelleggel és érettségire való készülésként programozom, Python nyelven.

2019. júl. 28. 12:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Én BME-re járok, mérnökinfóra. Lehet, én vagyok a gyenge láncszem, semmiképp sem szeretném lehúzni az egyetemet, de számomra ez a szak csak úgy működőképes csúszás nélkül, ha teljes állású melónak fogom fel, hétvégente túlórával. Ezalatt azt értem, hogy nekem mellette csak egy, kisebb dologra volt időm, arra sem mindig és több félév elteltével sem érzem úgy, hogy bármihez értenék.


A másik két szakra nem jártam, az OE esti képzésén viszont eléggé elgondolkodtam. Sajnos az élet nagy igazsága, hogy a munkaerőpiacon, IT-s területen tapasztalattal és gyakorlati tudással semmilyen papírt nem kell igazolnod, ha nem akarsz vezető poziban lenni, fordítva viszont ez nincs így. Nekem nem volt és jelenleg sincs időm igazán begyakorolni például az eddig tanult nyelveket vagy a gyakorlatban kitaposni magamnak az utat a meglévő tudásommal. Nagyon sok a követelmény, bár vannak gyakorlati feladatok, nagy előrelépés nincs (és ezt nem is várom el az egyetemi oktatástól) viszont annyi időt elvesz tőlem, hogy ha jó szakember szeretnék lenni, jóformán csak az alvás lenne mellette. Nekem ezek az indokaim egy olyan képzés mellett, ami azon túl, hogy ad papírt a kezembe és némileg nyújt egy struktúrát, hogy rálátásom legyen a nagy egészre, belevéve a matematikát és a hardveres részt, biztosít elég mozgásteret ahhoz, hogy ezeket elmélyíthessem a gyakorlatban és tudjak mellette munkát vállalni, ezáltal releváns szakmai tapasztalatot felvillantani.


Nem tudom, mennyire vagy okos és mennyire érsz rá. Viszont a BME-n nincs levelező, sem esti és nagy eséllyel ha nem akarsz csúszni, nem sok időd marad másra. Arra sem, ami nem lazsálás. És még így sem garantált, hogy egyenesben végzel... Lásd két emelttel 450+ pontot elért évfolyamtársaimat, akik már a szak előtt több nyelven programoztak, mégis izzadtak velem együtt.

2019. júl. 28. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
En jokat hallottam a Neumann-ról. Igaz ott is elég kevesen vegzik el a kepzest...Esetleg Pannon Egyetem Veszpremben? Ismerősöm ott tanult es eleg jol eltudott helyezkedni egy világhírű cégnél. Nem kerdeztem mennyit kap de valoszinuleg nem 200 ezerert dolgozik.
2019. júl. 28. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
#1 Köszi szépen az infókat. Sajnos én is több helyről hallottam már ezt, hogy elvesz minden időt. Ez valójában egy átlagos napon mit jelent? Pl. reggel 8-tól este 8-ig?
2019. júl. 28. 15:12
 4/11 A kérdező kommentje:
#2 Pesten élek, szóval nem gondolom, hogy praktikus és gazdaságos lenne másik nagyvárosba egyetemre menni :)
2019. júl. 28. 15:12
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Progterv az a computer science. Magyarul matek, matek és mégtöbb matek. Emellett van azért programozás is, de elsősorban a matematikai háttere a lényeg. Ez persze csak a megfelelő iparágakban hasznos. Ha valaki webet akar fejleszteni akkor nem fogja szeretni a képzést, bár programtervező után "illik" nem frontendezni ha már végigtoltad a képzést.

Mérnökinfó pedig inkább a hardveresebb vonal, bár bőven nem annyira mint a villamosmérnöki. Valahol a villany és a progterv között van.


Mérnökinfóról tudok több véleményt írni (villanyra járok, de nagyon sok mérnökinfós ismerősöm van.)

Mindkét egyetemen jó a képzés, lényegtelen hol végzel, biztosan lesz értelmes állásod ha odateszed magad.

Én csak azért választanám az ÓE-t mert több szabadidőd lesz mint BME-n amit fel tudsz használni arra, hogy a neked tetsző területekkel hobbiból foglalkozz. Maga a papír (diploma) nem sokat számít önmagában. Rettentő sokat hozzá kell tanulni magadtól. Az egyetem az alapokat megadja hogy el tudj indulni. Nem is szabad azt várni, hogy mindent megtanítanak. Az iparral nem tud lépést tartani egyik egyetem se. Gyakorlatilag szemeszterenként lehetne lecserélni a tantervet :)

Szerintem nagyon fontos hogy a kötelező tanterv mellett legyenek saját projektjeid. Azokkal lehet igazán fejlődni.

Viszont ha a kutatás, tudományos munka érdekel akkor ELTE vagy BME. Egyszerűen ott több a pénz és több kutatás folyik.

2019. júl. 28. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

1-es vagyok.

Nekem például úgy volt a legutóbbi félévem, ha épp nem a laza első 1-2 hetet és a húzós utolsó 1-2 hetet nézzük, hogy 13-14 órám volt, ebből az órák felére bementem, mert azok gyakorlatok vagy laborok voltak, esetleg érdekes vagy fontos elméletek, köztük és utánuk ettem kicsit és /vagy hazamentem, nagyjából megnéztem azt, ami az órán teljes homály volt, hogy megnyugodjak, majd nekiálltam valamelyik házimon egy kicsit dolgozni vagy mintafeladatokat megoldani a következő zh-ra este 6-7-ig. Hétvégén többet foglalkoztam a házival, esetleg ha elakadtam, bementem a koliba segítségért, aztán ismét hétfő lett.

Volt pár szabad délutánom, illetve esténként jártam a héten 4x edzésre 7 és 9 között, de folyamatosan bennem kavargott a szabadidőmben is a gondolat, hogy mit kellene tanulnom, mit kellene csinálnom, mivel vagyok nagyon elcsúszva, mire nem lesz elég időm, miből kell pót-pótra mennem esetleg, ami 4500 ft tárgyanként... Szóval azt hiszem, kicsit mostanra kiégtem azáltal, nem tudtam egy héten sem leülni nyugodtan és akár csak élvezni, hogy olyat programozok, ami saját projekt és jópofa lenne megcsinálni.


Persze nem egy laktanya-feeling, de sokszor ami papíron szabadidő, az lélekben a következő kipipálandó feladaton rágódás. Vagy csak túl ambiciózus vagyok. :D

2019. júl. 28. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszaitokat! Esetleg arról tudtok valamit, hogy hol milyen prog. nyelveket tanítanak? (válazstás szempontjából annyira nem számít, csak kíváncsi vagyok)
2019. júl. 28. 21:15
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

BME-n C, majd C++ és Java. Üzeminfón asszem Python van kezdésnek, utána nem tudom.

OE-n elvileg teljesen más, talán C#, ezért is csúszós átmenni, mert nem fogadják el a progos tárgyakat. ELTE-n meg egyszerre többet tanulnak egy félévben.

2019. júl. 28. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
20%

multikornis, ha te heti 4x jársz edzésre, akkor ne csodálkozz, hogy nem megy az egyetem. Nekem most 4,6-os ösztöndíjindexet sikerült összehoznom, csúszásról még szó sem esett a részemről. Szabadidőm nekem elég van, néha össze tudok jönni a barátaimmal, max. a zh időszak hajrájában 1-2 hétig nem.

Szintén BME mérnökinfó.

2019. júl. 30. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Utolsó, le tudnád írni, hogy milyen volt az első féléves órarended? (Persze, ha emlékszel)
2019. júl. 30. 11:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!