Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Videkfejlesztési agrármérnök...

Videkfejlesztési agrármérnök vagy mezőgazdasági mérnök?

Figyelt kérdés
Valaki el tudná nekem magyarázni mi a kettő között a különbség és mit csinál az egyik és mit a másik? ( a lehető legérthetőbben ) Előre is köszönöm:)

2019. aug. 25. 22:09
 1/3 Mateobudento ***** válasza:
100%
Mind a kettő foglalkozik mezőgazdasági termeléssel, az mg mérnök inkább a termelés technológiai részéről tanul, még a va. mérnök a termelés gazdasági részéről tanul többet. Mg mérnök szakon sokkal részletesebb az állattenyésztés és a növénytermesztés, több a biológia, kémia ezért szerintem az nehezebb. Láttam mindkét szak mintatantervét, szerintem az mg-seknek sokkal több a biológiával foglalkozó tárgy mint amennyivel több a gazdasági tárgy a vidékfejlesztőknek. Tehát a gazdasági tárgyak nagy része a mezőgazdasági mérnök szakon is van, még kémia, mirobiosz nincs is a vidékfejlesztőknek. A mezőgazdasági mérnök terepen fog többet dolgozni, a vidékfejlesztők meg inkább csak pályázatírással foglalkoznak.
2019. aug. 27. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Érdemes végig gondolni azt is, hogy ha ez a pályázatírásos dolog igaz (én is így gondolnám), akkor bértáblás fizetésért mennyire szeretnék dolgozni önkormányzatoknál meg hivatalos szerveknél. Ott sajnos hiába vagy szorgalmas meg vállalsz sokat akkor is megköt a bértábla ami nevetséges.
2019. aug. 27. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, mostmár tudom hogy mezőgazdasági mérnök szakra szeretnék menni.
2019. aug. 27. 22:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!