Astex kérdése:

Orvosi egyetem?

Figyelt kérdés
Kinek mik a tappasztalatai a felvételivel illetve az állami finanszírozással kapcsolatban? Nehéz bekerüli államira? És mik azok amik szerintetek elengedhetetlenek a bejutáshoz (tényleg kell a 2 felsőfokú nyelvvizsga)? Kinek hány ponttal sikerült, és mennyi volt akkor a ponthatár? Jövőre jelentkeznék, emelt kémiából és emelt biológiából fogok érettségizni illetve van egy középfokú angol nyelvvizsgám. És már most izgulok. Előre is köszönöm a válaszokat

2019. aug. 28. 20:27
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

"Nehéz bekerüli államira?"


Akkor nehéznek gondolom, de egy átlagos egyetemi szigorlathoz képest kutyafüle. Gimisként viszont eddigi életed legnehezebb feladata lesz két emelt szintű érettségi teljesítése jó eredménnyel. Kezdj el időben tanulni, és nem szégyen magántanárhoz járni, ha a sulid nem készít fel 100%-osan az emelt érettségire. A korábbi évek érettségijei meg fenn vannak (vagyis az én időben fenn voltak), barátkozz velük!


"És mik azok amik szerintetek elengedhetetlenek a bejutáshoz (tényleg kell a 2 felsőfokú nyelvvizsga)?"


Ezt jövőre akarják bevezetni. De nem hiszem, hogy két nyelvvizsga kellene.


"Kinek hány ponttal sikerült, és mennyi volt akkor a ponthatár?"


Már nem emlékszem pontosan, ezer éve volt. Talán 440 lett nekem, a határ meg 420 körül volt.


"És már most izgulok."


Helyes!

2019. aug. 28. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
*Akkor nehéznek gondoltam
2019. aug. 28. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
29%

Mivel jövőre jelentkezel, rád már érvényes lesz az új szabály, de 2 felsőfok egyáltalán nem kell, csak 1 középfokú meg egy emelt érettségi.


Alapjáraton nem fogjuk tudni kimeríteni a 100 pluszpontot (legalábbis ha lesznek is ilyenek, akkor is kevesen). Sokan fognak szerintem felsőfokú nyelvvizsgával próbálkozni és akkor az úgy 90 pont lesz, de szerintem ez sem lesz meg a többségnek.


Olyan 10-20 pontos csökkenés szerintem tuti lesz a ponthatárokban, szóval az elmúlt évek ponthatárai elég irrelevánsak lesznek. SOTE-n idén 442 volt (ha jól rémlik), jövőre tuti ez alatt lesz egy tízessel.


Az biztos, hogy eddig sem volt könnyű bejutni orvosira, de mostantól még nehezebb lesz azoknak, akik nem nyelvzsenik és az 1 közepfokút is nehezen hozzák 2 emelt mellett, nem, hogy kettőt.

2019. aug. 29. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
39%

Bár nem orvosin vagyok, de szerintem pont az orvosi nem fog nagyon változni jövőre. Mivel oda idáig is két emelt kellett, egy nyelvvizsga meg nem olyan borzasztó nehéz. De én mindig azt mondom, hogy ne azt számolgasd, hogy hogyan jutsz be, hanem tanulj a lehető legtöbbet -akkor biztos a siker ;)

Ez az új felsőoktatási törvény inkább arra jó, hogy az alacsonyabb jövedelmű családok nebulóit még inkább kizárja a felsőoktatásból. Mert ezek a családok nem képesek fizetni a magántanárokat...

2019. aug. 30. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek a válaszokat! Sokat segítettek mert eddig elég bizonytalan voltam ezekkel az új rendeletekkel kapcsolatban, de mostmár kezd tisztázódni :)
2019. szept. 1. 23:25
 6/6 anonim ***** válasza:
Négyes, -50 pont tényleg nem nagy változás, mi?
2019. szept. 1. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!