Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Megéri a hajópincér tanfolyam...

Megéri a hajópincér tanfolyam elvégzése?

Figyelt kérdés

Plusz aki már elvégezte és dolgozott már hajón, tudna bővebben mesélni róla?

Negatív és a pozitív oldala is érdekel.

Ezt a tanfolyamot néztem most: [link]

Erről az iskoláról kinek mi a tapasztalata?

Szeretném magam ebben is kipróbálni, várom a válaszaitokat esetleg élménybeszámolót, tényleg mindent, köszönöm. :)



2019. aug. 28. 21:32
 1/8 anonim ***** válasza:

Mivel ez nem egy iskolarendszerű oktatás, hanem egy 1 hónapos tanfolyam, el nem tudom képzelni milyen "nemzetközi bizonyítvány"-t adhatnak amit külföldön is elfogadnak.

Szerintem csak egy "látogatási bizonyítvány"-t ami betanított munkás kategória. Még a bizonyítvány szó is kérdéses nekem.


A jelenlegi 766-ról 200 alá csökkentették az OKJ-képzésben szerezhető szakmák számát 2020-tól.

Ez a hajópincér is korábban OKJ-s képzés lehetett, de most szigorítottak és nincs OKJ-s képzés.

2019. szept. 30. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Én jelentkeztem azon a linken található tanfolyamra és nemsoká kezdődik. :)
2019. szept. 30. 20:00
 3/8 anonim ***** válasza:

Azzal nincs baj, hogy elindítják, csak már nem tekinthető szakmai végzettségnek és véleményem szerint nem is ér semmit.

Ez nem államilag elismert képzés.

Jobban járnál, ha szakközépiskolában végeznéd el, mert az államilag elismert végzettséget ad.

2019. szept. 30. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Majd meglátjuk, a lényeg, hogy munkám legyen mert a mostanit utálom.
2019. szept. 30. 20:15
 5/8 anonim ***** válasza:

Ezt ne tekintsd iskolának, mert ez majd egy bérelt lakásban, vagy üzlethelyiségben lesz.

Ha a pénzed nem bánja egy próbát megér, hátha tényleg el tudnak helyezni. Csak ne kelljen utána pereskedni.

Sok sikert hozzá.

2019. szept. 30. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Nagyon sok véleményt és tapasztalatot olvastam az iskoláról szóval nem lett itt per. :)

Köszönöm.

2019. szept. 30. 20:36
 7/8 A kérdező kommentje:
lesz*
2019. szept. 30. 20:37
 8/8 anonim válasza:

Kedves Anonim!


Hajópincért végzett diák vagyok és csak hogy te is tisztában légy a dolgokkal amiket állítasz gondoltam segítek! :)

Államilag elismert 2 nyelvű bizonyítványt kaptam kézhez,valóban nem több éves képzésről van szó viszont mind maga az iskola mind az oktatók annyira felkészültek hogy ez alatt a kis idő alatt is merem állítani,hogy meg tudták tanítani a szakmát olyan szinten hogy amint véget ér ez a vírusos helyzet megkezdem életem első hajós szezonját Miami indulással!

Az oktatás nem egy bérelt lakásban vagy üzlet helyiségben van hanem egy teljesen felszerelt iskolában,én például a Budapesti sulijukban tanultam ahol a hajópincér terem teljesen úgy van berendezve és felszerelve mint egy hajó étterme,pultja!

Gondoltam mielőtt nagyon bele merülnél az okoskodásba adok némi felvilágosítást! :)

További szép napot kedves "savanyú szájú"! :)

2020. aug. 24. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!