Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Felvi.hu pontkalkulátor nem...

Felvi.hu pontkalkulátor nem úgy működik ahogy kéne? Miért nem azt számolja amit kéne, meg miért nem azokat a képzéseket listázza ki amiket kellene?

Figyelt kérdés

Június végén megnéztem a pontjaimat, akkor 324-et dobott ki, két hete ugyan azokat írtam be és 304 pontot írt, most megint ugyan azokat írtam be és csak azt írja, hogy a választott szakhoz követelmény matek és vagyX vagy Y, de nekem ott a matek is, és az egyik "vagy"-os követelmény is. Mindent pontosan ugyan úgy írtam be, de mostmár egyáltalán nem is akarja számolni? Vagy én csesztem el valamit?


ugyan azokat írtam be:


magyar (ir/nyelv szintúgy) 3 - 3

töri 2 - 2

matek 4 - 3

angol 4 - 4

biosz 3 - 3

-------

érettségi eredmények:

magyar K - 40% - 3 - Biz.

töri K - 30% - 2 - Biz.

matek K - 65% - 4 - Biz.

angol K - 83% - 5 - Biz.

Informatika ismeretek K - 61% - 4 - Biz.

-------


Mégsem azt dobja, amit aztmegelőző alkalommal?

Még nincsen semmi plussz, mint nyelvizsga,okt,tudok,okj,stb, idén lesz egy nyelvvizsgám és ennyi.

Ezt direkt nem raktam hozzá mert még nincs meg.

Jelentkezésnek meg DE - DE-IK - ANK prog.tervező infó. (mondjuk azt se értem, hogy a 2019-es ponthatároknál ANÁ meg ANK van, de a pontszámításnál ANK meg ALK, hiába az általános kategóriában van)


Szóval most akkor mivan? D:


2019. aug. 30. 10:05
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
94%
Most a keresztféléves jelentkezés fog következni, tudtommal ott nem indítanak állami ösztöndíjas képzéseket, ezért nem találsz ANÁ-t.
2019. aug. 30. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Értem. A másik két verzióra viszont azt írja, hogy


"Követelmények-››

matematika

és vagy fizika vagy informatika vagy egy szakmai előkészítő vizsgatárgy (informatikai alapismeretek) vagy egy ágazati szakmai érettségi vizsgatárgy (Informatika ismeretek)"


pedig az érettségi eredmények utolsó rublikájában informatika ismeretek lett bejelölve ahogy fent is írtam.

Komolyan összezavarodtam 0___0

2019. aug. 30. 10:37
 3/13 A kérdező kommentje:
Na de várjunk, mert a keresztféléves azt írja, hogy azok mind mesterképzések, nem alapképzések. Szóval még mindig félúton vagyok.
2019. aug. 30. 10:40
 4/13 anonim ***** válasza:

Jelenleg a pót felvételi eljárás adatai vannak fent alapértelmezetten a felvin.

Október közepén lesz a keresztféléves jelentkezés, akkor fog módosulni.


Pót esetén csak fizetős szakok vannak, ezért látod ezeket.

2019. aug. 30. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Ezekkel az eredményekkel biztos, hogy sehogy nem lehetett 300+ pontod.


Ahol az infó és a matek a két tárgyad, ott nincs meg a minimális pontod sem.


Egyedül olyan helyre tudtál volna jelentkezni, ahova matek mellett az angolt is elfogadják, mert akkor kicsivel 300 pont alatt vagy, de 280 felett. Amúgy teljesen mindegy, jövőre kell már kötelezően ég, emelt érettségi, úgyhogy tökmindegy mit számolsz most.

2019. aug. 30. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Mindkettő négyes lett és "nincs meg a minimum sem" ? Azigen xd
2019. aug. 30. 11:15
 7/13 A kérdező kommentje:
most megnéztem az eduline pontszámolós cuccát is, az annó összesen 304 pontot írt, össz tanulmányi pontoknak 107-et(tanulmányipontok max100-ból 50, érettségi eredmények átlaga max 100-ból 57), arról még képem is van mert elküldtem egy ismerősömnek hogy szerinte ez jó-e, most ugyan azokat beírtam, össz tanulmáni pontoknak 118-at ír (tan.pont. 100-ból 62, ér.eredm.100-ból 56), ezzel most összesen nem 304-et, hanem 296 pontot ír. Kezd idegesíteni C:
2019. aug. 30. 11:36
 8/13 anonim ***** válasza:
95%
A 296 a jó, én nem kalkulátorral számoltam, csak fejben, mert tudom hogy kell.
2019. aug. 30. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Utolsó, hogyha hozzá raksz még egy emelt szakmait és egy középfokú angol nyelvvizsgát, mennyi lesz?
2019. aug. 30. 13:00
 10/13 anonim ***** válasza:
Nem utolsó vagyok, de a nyelvvizsgával semmit sem fog változni, mivel alap követelmény lesz. (Persze ha van még másik azon kívül azért már jár pont).
2019. aug. 30. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!