Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Újraérettségizés évekkel később?

Újraérettségizés évekkel később?

Figyelt kérdés

Lényegében elegem lett a munkáséletből, és úgy döntöttem, tovább szeretnék tanulni, ám ehhez mindenképpen újra kellene erettsegiznem. Viszont fogalmam sincs, hogy ez hogyan működik. Elsősorban a magyart céloznám be emelt szinten, de egy olyan megyében lakom, ahol semmi hasonló oktatás vagy ilyesmi nincs, gyakorlatilag az összes anyagot magamtól kellene beszereznem. Az ilyen tételeket és ilyesmit honnan tudom meg? Fel lehet erre így készülni egyáltalán?


Illetve a kérdésem másik része, hogy hol lehet újabb érettségi tevésére jelentkezni és hogyan? Az iskola, amiben a gimnáziumot végeztem, már megszűnt azóta.


2019. szept. 2. 02:57
 1/7 anonim ***** válasza:

Az oktatás.hu-n le van írva a jelentkezés menete pontosan.. (ha beírod googleba hogy érettségi jelentkezes menete ki fogja hozni.)


Viszont azt javaslom, a magyart nagyon gondold meg. Az egyik legnehezebb érettségi és a legszubjektívebb. Nem elég az, ha te megtanulod a tételt, hanem hatalmas háttértudást feltételez, könyvek ismeretét.

2019. szept. 2. 03:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Az oktatási hivatal honlapjára fel szokták rakni az érettségit szervező iskolák listáját, onnan kiválasztasz egyet és a suliban jelentkezel vizsgára vagy a hivatalba beadod és beosztanak valahova ők. Emelt érettségi tantárgyanként 37 ezer forintba kerül. A tételek szintén fent vannak a hivatal honlapján, de a legjobb ha az iskolából szerzed meg a tételeket. Kidolgozni már neked kéne vagy netről össze szeded. Ennél több nem jut eszembe. Sok sikert!
2019. szept. 2. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2019. szept. 2. 09:20
 4/7 anonim ***** válasza:

Nekem is úgy rémlik, hogy a kormányhivatalnál kell jelentkezni, a nyomtatvány meg minden fontos információ fenn van a neten. Kitöltöd, elküldöd, meg a díjat is be kell fizetni. Lényegében akármelyik megyében beadhatod a jelentkezésedet, és ott kijelölik, hogy melyik iskolába mehetsz érettségizni. De nem most olvastam, úgyhogy biztos, ami biztos, nézz utána a neten, minden fenn van!!!

Én magántanárhoz járnék, ha nem érezném biztosnak, hogy egyedül is fel tudok készülni. Sokan hirdetnek érettségire felkészítést.

Meg vannak fenn előző évi feladatsorok, azokat megoldanám, fenn van a javítókulcs is. Szerintem ez nagyon jó gyakorlás lenne.


[link]


[link] _vizsgatargyankent/!DARI_ErettsegiFeladatsorok/oh.php?id=erett_ut_reszlet

2019. szept. 2. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Valamilyen szinten utána olvastam ma, és az alapján a magyar talán nem a legjobb választás és a történelem mindenki szerint könnyebb, szóval egyelőre még nem vagyok biztos benne, hogy melyiket kezdjem el. A középszintű érettségim mindkettőből ötös lett ugyan, de gondolom az nem sokat számít, ráadásul öt évvel ezelőtt volt, szóval már nem is igazán emlékszem semmire, újra kell tanulnom mindent. Sajnos Békés megyében élek, és nem tudom, itt lehet-e találni valami magántanárt, de mindenképp utána nézek ennek is.
2019. szept. 2. 12:16
 6/7 anonim ***** válasza:

Egy random gimnáziumnak írtam emailt, hogy nem-e lehetne náluk újraérettségizni. Azt mondták semmi akadálya, menjek be megbeszélni a részleteket (irataimmal és az érettségibizonyítványommal együtt persze).

Felkerestem az igazgatót személyesen és elintéztük a papírokat. Adott csekket, befizettem és kb ennyi volt.. mehettem érettségire.

Semmi anyagot nem kaptam a sulitól, bár nem is kértem (és amúgy is közép matek volt, ott nincsenek tételek jó esetben :D)

Internetről kitudod dolgozni amit ki kell... Szóbeli témakörökről azért kérj egy listát.

2019. szept. 2. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ha nem tudsz felkészülni egyedül, akkor kérheted tanár segítségét is. Ott pl. a skype-suli, egyszerűen, neten.

[link]

2019. szept. 2. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!