Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Újraérettségizés témában...

Újraérettségizés témában segítség?

Figyelt kérdés

A korábban megírt nem túl jó matek emeltem helyett szeretnék egy közép matekot tenni és az egész jól megírt 5. választott tantárgyam helyett szeretnék egy teljesen másik választott tárgyból menni, amiből mostanra már elég jó vagyok.


Tehát két közép szintűt tennék a későbbiek folyamán.


A kérdésem, hogy úgy megoldható-e, hogy mind a kettő vizsgát leteszem és egy új bizonyítványt csináltatok, amiben csak az új eredmények és a további korábbi 3 eredményem szerepel, de az a kettő korábbi nem, amit az új, másik kettő eredmény kiváltana?


Tehát így lenne benne 5 tárgy. Ez járható út?



2017. máj. 19. 18:42
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem kapsz új bizonyítványt. Az új érettségijeidről tanúsítványt fogsz kapni. Ha tovább szerenél tanulni, akkor a legjobbakat számolják.
2017. máj. 19. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Igen, de mi van, ha én bemegyek az ehhez szükséges intézménybe, és azt mondom, hogy márpedig én kifizetem az új bizonyítvány készíttetést, és úgy kérném, hogy az az 5 tárgy legyen benne a maradék kettő régebbi meg felőlem lehet külön tanúsítványon?


Nem szeretném a régi rossz matek emeltem benne tudni. Ez azért lehet fontos, mert lehet, hogy egy adott külföldi egyetemen folytatnám később a szakmai fejlődésem, és ha bekérik a bizonyítványom is, akkor látszik egy csúnya eredmény is.

2017. máj. 19. 18:51
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Kutyát nem érdekli, hogy mi van a bizidben. Másrészt, ha annyira meg akarják tudni a jegyeid, akkor a bizonyítvány sorszámát lekérik és mindent látnak.


Egyszer kapsz bizonyítványt. Utána már tanúsítványt.

2017. máj. 19. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Hát külföldi jelentkezéseknél hallottam fura dolgokat. Nem tudom mennyi rálátásuk van a magyar rendszerre. Sztem nem sok. Konkrétan volt olyan EU-s ország, ahol nem értették a %-os eredményt, mert nálunk csak A-tól E-ig van osztályzat és kész, továbbá az emelt szint és a közép szintet sem különböztették meg... Ami azért durva különbség pl. mateknál...


Igazából itthon már van BSc-m, de gondoltam olyanra, hogy Kínába jelentkeznék ösztöndíjra pl. és akkor tényleg mindent maxozni kéne és mivel külföldi felvételinél az adminisztráció sokszor nagyon gáz, így inkább biztosra mentem volna...

2017. máj. 19. 19:03
 5/8 A kérdező kommentje:
náluk* van A-tól E-ig
2017. máj. 19. 19:03
 6/8 anonim ***** válasza:
Felejtsd el.
2017. máj. 19. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
40%
Egy embernek egy érettségi bizonyítvány jár életében. Nem pénzkérdés, hanem jogszabály. Nincs rá lehetőség. Illetve egy van: ha annyira bedolgozod magad a kormánypártba, hogy átírják a kedvedért a kormányrendeletet. :-)
2017. máj. 19. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Hahaha! Rendben! Köszönöm! Hát akkor az a csúnya matek már ott fog díszelegni!
2017. máj. 19. 19:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!