Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Nyelv mint választott tantárgy...

Nyelv mint választott tantárgy az érettségin?!

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Ebben a tanévben fogok érettségizni. Angolból csináltam előrehozottat és majd most októberben szeretnék szintemelő érettségit csinálni. A választott tantárgyon sokat gondolkoztam de mivel németül már lassan 10 éve tanulok ezért arra esett a választásom. Sajnos még mindig nem tudom , hogy milyen irányban helyezkedjek el de mindenféleképpen szeretnék továbbtanulni (egyetem/főiskola)azonban sürget az idő. Tudnátok esetleg ajánlani valamit hogy milyen irányba tudnék így tovább menni? Előre is köszönöm a válaszokat.



2019. szept. 2. 21:17
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha szereted ezt a két nyelvet, akkor mehetsz angol/német szakra, lehetsz fordító, tolmács, tanár. Turizmus-vendéglátás területén is jó esélyeid lennének.
2019. szept. 3. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én a helyedben lehet elmennék valami mást tanulni, mert valamilyen végzettséggel és két beszélt nyelvvel jó esélyeid lesznek megfogni valami viszonylag jól fizető állást. Persze ehhez csomó minden kell (főleg kapcsolatok), de itthon nem igazán beszélik a németet professzionális szinten annyian mint az angolt, így kihasználhatnád ezt az előnyt.


Persze ha nyelvet akarsz tanulni egyetemen, csomó mindent kezdhetsz azzal is, például magántanárként nyelvet taníthatnál vagy valami. De lehet anyagilag nem annyira érné meg, mert tolmácsként pl elég nehéz megélni.

2019. szept. 3. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha nyelvszakra mész, a médiában is kiköthetsz végül.
2019. szept. 3. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat. Sajnos a német az kevésbé megy mint az angol de ebben az évben próbálok rágyurni.
2019. szept. 3. 20:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!