Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Emelt érettségire felkészülni?

Emelt érettségire felkészülni?

Figyelt kérdés
Földrajzból emelteznék jövőre. Alapszintű a tudásom. Egyedül fel lehet rá készülni? Illetve még ott van a nyelvvizsga, ami jövőre kötelező lesz. De ha maradna a pontszámítási rendszer ugyanígy, akkor egy jó emelttel, nyelvvizsgával akár egy államilag finanszírozott képzésre is bekerülhetnék. Már érettségim van, nem járok iskolába már. Angolból nem tudom, hogy egyedül fel lehet-e készülni a nyelvvizsgára.
2019. szept. 3. 16:58
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem marad így. 2020-tól egy emelt érettségi és egy B2es nyelvvizsga kötelező, ezekért nem jár majd pluszpont.
2019. szept. 3. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Igen, de már most kezd el a tanulást. Földrajzból az a jó, hogy van egy csomó dokumentumfilm, amiből tudsz hasznosítani pár információt, az atlaszt meg mindig nézegesd. Angolból én egyedül készültem fel B2-esre, az adott nyelvvizsga típus könyvét vettem meg valamint az 1000 kérdés és válasz c. könyvet.
2019. szept. 3. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
De akkor hogy lesz a pontszámítás. Nem fognak lejjebb menni?
2019. szept. 3. 17:09
 4/4 anonim ***** válasza:
A ponthatárok valamivel biztosan alacsonyabbak lesznek, de ezt kb.lehetetlen megtippelni is, hiszen jövőre lesz az első év az új pontszámítási rendszerben. De államira valami plusz nélkül bekerülni szerintem teljesen esélytelen lesz. Ha tökéletesen megcsinálod mind a két érettségit, akkor is maximum 400 pontod lesz, de ehhez 100%ot kell írni, mindkettőből.
2019. szept. 3. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!