Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Gazdaság és menedzsment szak?

Gazdaság és menedzsment szak?

Figyelt kérdés
Mi a véleményetek erről a szakról?választottnak kell hozzá valamelyik tantárgy vagy az mindegy hogy mibol?

2019. szept. 5. 14:00
 1/4 anonim ***** válasza:

Gondolom a gazdálkodási és menedzsment szakra gondolsz. Ez igazából a legáltalánosabb gazdasági szak, akkor ajánlanám ha tényleg nincsen még semmi ötleted hogy mivel akarsz foglalkozni a későbbiekben a gazdasági területeken belül. Ha van valami konkrét ötleted (pénzügy, marketing, nemzetközi kapcsolatok stb.) akkor érdemesebb azokat választani.


Sok tantárgyból lehet emeltezni hozzá, matek, töri, földrajz, nyelvek stb. Én a matekot ajánlanám mert abból az emelt szintű tudásra bizony erősen szükséged lesz az egyetemen. Gondolom matekból azért valamennyire jó vagy ha gazdasági szakban gondolkodsz.

2019. szept. 5. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Érdekes, ahogyan matek emeltet ajánlanak sokan gazdmenre. Én közepes matekkal középszinten megcsináltam elsőre az egyetlen matekos tárgyat (Analízis I.) hármasra. Az összes többi tárgynál (számvitel, vállgazd, statisztika) összeadni, kivonni, maximum osztani kell tudni behelyettesítős képletek alapján. Szóval ne aggódj amiatt ha gyatra lett az érettségid matekból. Nem hasonlít rá az analízis, le kell ülni és meg kell tanulni.
2019. szept. 5. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem gondolom, hogy muszáj lenne matekból emeltezni, de az az ajánlatos szerintem. A valószínűségszámítás például erősen középiskolai anyag. Meg amúgy aki faktra jár az jó eséllyel tanul integrálni/deriválni is, ami jobb gimnáziumokban kb teljesen lefedi az egyetemi anyagot. Statisztikánál sem árt azért ha jó az ember matekból, meg nagyon sok ilyen tárgy van. Nem feltétlen azért mert az érettségi anyagot kérik számon, de a gondolkodást nagyon fejleszti nyilván az emelt matek.


Persze, meg lehet csinálni simán az egyetemet közép matekkal is, ezzel nincs semmi gond. Csak ha valaki még választás előtt áll akkor szerintem jelentősen megkönnyíti a dolgát ha a matekra erősít rá. Nagyon tipikus pl hogy sokan jönnek töri emelttel ilyen szakokra, amivel nincsen baj, a matek meg mikroökonómia órákon viszont csak nézegetnek körbe hogy mi történik éppen.

2019. szept. 5. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Teljesen igazad van egyébként.
2019. szept. 5. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!