Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Gazdálkodás és menedzsment,...

Gazdálkodás és menedzsment, történelem vagy politológia szak?

Figyelt kérdés

Itt vagyok a jelentkezési határidő küszöbén és nem tudom mit kezdjek magammal. Nincs semmi olyan amire azt tudnám mondani, hogy igen azt vagy azt szeretném csinálni. Magát a történelmet szeretem, nagyon is azonban meg is szeretnék élni valahogy és ha lehet nem minimálbéren, márpedig a tanári pályát nem választanám. Igazából nem tudom mit kezdjek magammal. Ti mit ajánlanátok? Vannak esetleg tapasztalatok?

Ha lehet olyanok válaszára vagyok kíváncsi, akik valamiféle tényleges tapasztalattal, ismerettel rendelkeznek a témában.



2019. febr. 12. 20:51
 1/4 anonim válasza:
100%
Bár tapasztalattom nincs, annyival segíthetlek, hogy a felvi.hu -n rengeteg hasznos információ van a szóban forgó szakokról. A gazdálkodás és menedzsment elég matematika központú, ha nem érdekel úgy igazán a dolog, akkor szerinte nem érdemes belevágni. A politológia valóban történelemközpontúbb, ha ez volt tényleg a kedvenc tantárgyad középsuliban, akkor szerintem ez való neked. A felvi.hu szerint ezzel a diplomával (csak a BA) 322 000 forint az átlagkereset (bruttó). Ez azért nem minimálbér. Viszont sajnos ehhez a szakhoz minden intézmény megkövetel legalább egy emelt szintű érettségit. Ha ezzel gondod lenne, érdemes más képzéseken is gondolkogni, ami nem feltétlen egyetemi szinten van oktatva.
2019. febr. 12. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Jogi egyetemre nem gondoltál? Van pár csoporttársam, akik elvégezték a politológiát, de állást nemigen találtak vele, ezért másoddiplomás képzésen tanulnak/tak jogot. (Még mielőtt rámuszulnak a "csak a mérnöki vagy gazdasági képzésekkel tudsz elhelyezkedni, minden mással a Mekiben fogsz kikötni" trollok, jelzem, hogy a már végzett felsőbbévesek elég jó állásokat találtak.)

Ha végképp nem tudsz dönteni, egy év kihagyás is megfontolandó. Azalatt lehet emeltezni, nyelvvizsgát tenni, kitanulni egy szakmát, tapasztalatot szerezni a munkaerőpiacon, világot látni, de legfőképpen időt nyerni, hogy megfontoltan válassz az egyetemi szakok között.

2019. febr. 12. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

A jogon is gondolkoztam, de véleményem szerint az nem nekem való. Nyilván mindenhol sokat kell tanulni, és ezzel nincs is probléma, nem vagyok valami világelső de buta se, nem azzal van gond, hanem azzal, hogy az agyam nem igazán veszi be az olyan dolgokat, amik igen távol állnak az érdeklődési körömtől. A jogi szakszövegek 100 számra történő magolása pedig ilyen. Nem tagadom, a jog egy szak és szinte biztos, hogy jó állásom és fizetésem is lenne de nem hinnem, hogy meg tudnám csinálni.


Ezért gondolkoztam egyenlőre a fenti szakokon de még semmi sincs eldöntve.

2019. febr. 12. 23:50
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

A politoógia szak jó, de kell hozzá csinálnod majd valami mestert is, nagyon sok mesterre lehet menni ezzel, szinte bármilyen társadalomtudományira vagy akár közgázra is, és tényleg oda kell tenned magad ha a szakmában akarsz dolgozni.


A történelem mindenképp rosszabb, ezzel csak 1-2 mesterre tudsz menni, azok is bölcsész szakok szóval ha nem akarsz történelem tanár akkor a mesterre se fogsz előrébb kerülni. Semmiképp nem ajánlom a történelmet ha nem akarsz töritanár lenni....


A gazdmenre ne menj ha nem szereted a matekot. Itt mindenki azt mondja hogy 'el lehet végezni jó matektudás nélkül is', de ne akarjál te lenni a tízezredik középszerű matekhoz nem értő 'közgazdász'. Ráadásul ha humános beállítottságú vagy és nem érdekel a dolog akkor k.urvára unalmas lesz, a matek kívül ilyenekről fogsz tanulni, hogy vállalati pénzügyek, logisztika, számvitel stb, ezek mind halál unalmas dolgok ha nem érdekel a vállalatok működése, az üzleti élet.

2019. febr. 17. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!