Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Nemzetközi tanulmányok vagy...

Nemzetközi tanulmányok vagy gazdálkodási és menedzsment szak?

Figyelt kérdés
Tudom elég különböző területű a két szak, csak egyszerűen nem tudok dönteni. Nagyon szeretem a történelmet és a politikát, és nagyon szívesen tanulnék ilyen tárgyakat a nemzetközi tanulmányok szakon, de lehet ez csak “hobbi” számomra, valamint nem tudom milyen munkát végezhetnék ezzel a végzettséggel, mondhatni inkább csak elvégezném, de nem tudom elképzelni vele a jövőmet.Jártam félévig már egy egyetemre, ott viszont megkedveltem a közgazdaságtant és hasonlókat, de a matekkal vannak próblémáim, nem tudom, képes lennék-e pl.egy Matek 1 tantárgyat elvégezni, eléggé ijesztő. Viszont gazdasági területen el tudom képzelni a jövőmet, csak ahhoz az kellene hogy ne bukjak ki a “kemény” matek miatt. Gimiben kissé szenvedtem vele, viszont nem érdekelt és nem is igyekeztem fejlődni belőle, lehet ez az egyetemen megváltozna, megérteném jól az anyagot.

2019. febr. 16. 20:08
 1/7 anonim ***** válasza:
38%
Közgázon azért nem olyan durva a matek, mint mérnökin. Ha érdekel a pénzvilág, jó lesz az. Mondjuk a pénzügy-számvitel talán még jobb lenne.
2019. febr. 16. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
50%

Én gazdmenre járok.Olyan minimális közgazdaságtan van,hogy szaklözépben is többet tanultunk a közgázról.Leginkább vállalati gazdaságtan,marketing,logisztika,számvitel van

Matek nem olyan kemény

2019. febr. 16. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
26%
Én azt hallottam,hogy a nemzetközi tanulmányok szak elég büfé.Hova vesznek fel vele?Követségre? Ismerősöm pedig gazdálkodási és menedzsment szakot végzett és BSC-vel nem tudott egyáltalán elhelyezkedni ezért tovább kellett tanulnia. Ő megbánta nagyon,hogy ezt a szakot választotta.Eleve erre jelentkeznek a legtöbben , szóval nem tudom hova tudnak ennyi embert elhelyezni gazdasági vonalon. Közel sem keresett szakma egyik se...
2019. febr. 16. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
A gimis mateknak nem sok köze van ahhoz, amit az ilyen gazdasági szakokon tanulunk. Matek 1 az jó formán csak deriválás és integrálás.
2019. febr. 16. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Három fajta matek lesz egy közgáz alapképzésen:

Analízis

Lineáris algebra

Valószínűségszámítás


Továbbá másféle matek:

Statisztika 1 (leíró statisztika)

Statisztika 2 (induktív statisztika)

Operációkutatás


Ezeknek nézz utána, több egyetemen is fusd át a tárgyleírásokat. Nehéz tárgyak, van, ahol 40-50% csúszik, de nem azért, mert lehetetenek, hanem, mert sokan csesztek leülni tanulni. Ezek a tárgyak önálló gyakorlást igényelnek.


Egyébként magasabb szintű közgázos tanulmányok során ezek kellhetnek még:

Sztochasztika

Funkcionálanalízis

Differenciálegyenletek

Játékelmélet

2019. febr. 16. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
46%
Nem kell félni a matek részétől...le kell ülni és meg kell tanulni, be kell gyakorolni. Nyilván nem egyszerre 3 nappal ZH/vizsga előtt. Ismerek olyat aki kettes matek érettségivel szerzett mérnöki diplomát. Én is örök életbe 3-as voltam matekból, igaz az érettségim ötös lett , de így is mérnöki képzésen gyakorlással simán átmentem belőle. Ja és ugyanez volt velem...gimibe egyáltalán nem érdekelt a matek, sose voltam belőle valami jó :D Ettől ne félj... Még holnap leadhatod a jelentkezésed, kicsit gondold át. Én egyik szakot se ajánlanám...Ha már gazdasági akkor inkább nemzetközi gazdálkodás, pénzügy és számvitel, gazdinfó.
2019. febr. 16. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Az előző kommentek nagyon viccesek.


Igaza van annak, aki azt ondta, hogy rengetegen járnak gazdmenre és sokan nem tudnak vele munkát találni. Ez az miatt a hozzáállás miatt van, amit a többiek képviselnek itt, hogy 'nem kell hozzá a matek, eltudod végezni, sőt még a pénzügy számvitel jobb lenne!', egy csomóan így vágnak bele ezekbe a szakokba, hogy nem jók matekból, nem is érdekli őket igazán a szak, azt se tudják miről szól mikor oda mennek, aztán lediplomáznak de munkát nem fognak vele találni, mivel csak egy középfokú nyelvvizsgájuk van, érteni nem értenek semmihez, gyakorlati helyük a kötelezően meghatározott időn kívül nem volt..... aki úgy megy a gazdmen szakra, hogy életképes, annak igenis lesz ezzel a diplomával munkája, és ugyanez igaz a nemzetközi tanulmányok szakra, bár az igaz, hogy ha nemzetközi tanulmányokra vagy bármilyen társadalomtudományi szakra akarsz menni, akkor oda kelleni fog mester diploma is. Nagyon sok mesterre lehet menni nemzetköziről, akár közgázra is. Ha csak alapszakot akarsz csinálni akkor a gazdmen jobban megéri, de ha ilyen kettes hármas vagy matekból, úgy hogy ráadásul meg is erőlteted magad ezekért a jegyekért, akkor ne menj közgáz szakra. Nincs szükség a matekhoz nem értő közgazdászokra akik kettessel mennek át a Matek 1-en.

2019. febr. 17. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!