Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Középiskola váltás SOS?! 😭

Középiskola váltás SOS?! 😭

Figyelt kérdés
Elkezdtem a 9.et egy iskolában amit utálok minden nap sírva jöttem haza. Reggel, este hányok az idegességtől teljesen kivagyok. A szüleim megkérdezték azt az iskolát ahova menni szeretnék átvesznek-e mindent elmondott az úr hogyan működik és hogy szeptember 15.-ig lehet váltani de azt mondta náluk biztosan nem lesz hely és most sincs amit nem tudom honnan tud előre... szerintetek van értelme ha én bemegyek beszélni vele? Hátha tesz valamit? Nagyon fontos lenne én nem bírom ebben az iskolában teljesen kivagyok.

2019. szept. 6. 07:42
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Figyi próbálj megnyugodni. Még csak most kezdted. Most év elején nyilván nincs hely nem tud átvenni. De folyamatosan érdeklődjetek ne adjátok fel. Addig meg ki kell tartanod!! Fel a fejjel !
2019. szept. 6. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Év elején nem szokott hely lenni, akkor sem ha te beszélsz vele. Várjatok egy hónapot és érdeklődjetek folyamatosan.
2019. szept. 6. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
1%
Fel kell noni az elethez.. nem idiotanak lenni...
2019. szept. 6. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A kilencedik osztályok most szeptember elején fullra fel vannak töltve. Ezen nem kell csodálkozni. Egy iskola sem köteles átvenni egy diákot másik iskolából ha nem körzetes.

Ha egy huszadrangú gimnáziumba jársz és te most át szeretnél menni mondjuk az Apáczai matek fizika tagozatára akkor simán elhajtanak (virágnyelven azt mondják, hogy sajnos nincs hely de ha lesz feltétlenül értesítünk).

Javaslom nézegess gyengébb sulikat ahol biztosan van még szabad hely és talán átvesznek. Sok sikert kívánok! Bár a helyedben kideríteném, hogy miért is nem érzed jól magadat a jelenlegi sulidban. Nehogy az új sulidban is hasonló probléma legyen mint a régiben.

2019. szept. 6. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
A jelenlegi suliba szülö által kényszerítve lettem (nincs túl jó családi hátterem) és az osztály, tanárok, suli is borzalmas... Az iskola ahova menni szeretnék gyengébb és sok ismerösöm van onnan tudom is hogy jó iskola és ott van csak az a szak ahova menni szeretnék. De ha szeptember 15.ig lehet csak átmenni akkor késöbb még van rá esély vagy egyáltalán nem?
2019. szept. 6. 16:30
 6/6 anonim ***** válasza:
Erre a kérdésedre csak a kinézett iskola igazgatója tud pontos választ adni. Ezért az iskolával kéne felvenni a kapcsolatot.
2019. szept. 6. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!