Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Iskolaváltás – célszerű...

Iskolaváltás – célszerű lenne? (Részletek lent. )

Figyelt kérdés

Jelenleg az egri Neumannba járok. Nagyon tetszik meg minden, a légköre is nagyon kellemes, a kollégiumot egyszerűen imádom. Ötéves képzésben veszek részt, most a nulladik évemet töltöm ott, magyarán még nagyon sok van hátra. Épp ez az, amitől tartok, ugyanis szeretnék minél előbb elhúzni otthonról. Egy régebbi kérdésemből kiszűrhető, miért is ( http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__szulo-gye.. ). Igaz, hogy az a kérdés a párkapcsolatomra irányult, de nem a barátom miatt szeretnék másik iskolába menni, hanem mert így rengeteget kell még együtt lennem a „családommal”. Persze nem valami szakmunkásban szeretném folytatni, hanem szakközépiskolai vagy gimnáziumi osztályban. Matek-informatika-fizika emelten vagyok, azért parázom nagyon, mert jövőre nagyon kemény lesz minden, hiszen a Neumann Eger nagyon erős, ha nem a legkeményebb középiskolája. Az pedig szintén hátrány, hogy rengeteg alapítványi pénzt kérnek el évente, ráadásul mi szegények is vagyunk alapjáraton; a heti költőpénzem csak a vonatjegyre elég hazafelé, míg mások plázázni is simán el tudnak menni. Azonban nagyon nehéz, eddig hét-nyolc kilót fogytam szeptember óta, mert éhezem (nem elég az a kaja, amit a koliban adnak). Most jöhetne a kérdés, hogy akkor mégis mi a francért kellett nekem ebbe az elit suliba jelentkeznem. Az az igazság, hogy tavaly, mikor jelentkezni kellett, az utolsó napon töltöttük ki azt a lapot, és egész nap iskolák után olvasgattunk, ahol lehetőleg emelt informatikai képzés folyik, ugyanis informatika-matematikatanár szeretnék lenni. Azonban mikor kiderült, hogy felvettek, nem volt az az érzésem, mint a volt osztálytársaimnak, hogy „jaj, nagyon örülök”, hanem akkor sem voltam biztos abban, hogy helyesen döntöttem. Most sincs ez másképp. Még nem késő váltanom, azt hiszem. Az a baj, hogy az osztályom nagyon megkedveltem, és máshol ilyen felépítésű osztályt sehol nem találok (4 lány, 30 fiú). A szobatársaim a világ legbolondabb emberei, úristen, mi lenne velük nélkülem… Rengeteg felsőévessel is összebarátkoztam. De csak kibírják valahogy. Kicsit önzőnek kell lennem, és a saját érdekeimet néznem.

Újra hangsúlyozom, nem a barátom miatt, de pesti sulira gondoltam, ahová mehetnék. Ne legyen olyan kemény, mint a Neumann, ne legyen fizetős, vallásos, főképp informatikából szeretnék emelt szinten tanulni, lehet gimnázium vagy szakközép, legyen kolija (maximum háromfős szoba). Mit gondoltok, mi lenne a helyes döntés? 16/L



2015. febr. 15. 09:24
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!