Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Középiskola váltás? SOS!

Középiskola váltás? SOS!

Figyelt kérdés

Nyelvi előkészítőn vagyok egy tagozatonde mar most nagyon nem birom az osztalyom miatt. Rengeteget szenvedok miattuk es szeretnek atiratkozni egy masik nyelvi elokeszitos suliba egy teljesen mas szakra, ahol van baratom. Lehetseges lenne most ugy h jovore ne kelljen ujra kezdeni a sulit es mar ebben az evben v jovore de a baratom osztalyaba keruljek?

Ui: bocsanat az ekezet hianyert, de azt tabletrol most nem tudok irni.

Legyszi segitsetek gyorsan. Elore is koszonom.



2014. okt. 1. 22:30
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
Ha az igazgató átvesz, akkor lehetséges, ezt tőle kell megkérdezni. Ha ott olyan tantárgyakat tanultak, amikből neked nincs jegyed, mondjuk egy másik nyelvet, akkor azokból az iskola által megszabott határidőig különbözeti vizsgát kell tenned.
2014. okt. 1. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:

Koszonom a gyors valaszt:)

Akkor ezt az uj oktatasi torveny nem tiltja meg?

Azegyik baj az, hogy abbol a tantargybol amelyikbol a masikon tagozat van mar most van sajnos egy egyesem mert annyjra rossz hangulatban voltam h egyszeruen nem tudtam tanulni:(

A masik pedig, hogy en arra a palyara keszultem eddig amelyik tagozaton mosg bagyok es igy most teljesen tanacstalan vagyok. Menjek at egy teljesen masik eredetileg olyan tagozatra amire nem is gondoltam(info ami azert talan jol johet) es ezzem jol magam az osztalybqn vagy maradjak azon a szakon amvel majd kesob el szeretnek helyezkedni es legyek nqgyon rosszul az osztalyomban?

Ti mit tennetek?

2014. okt. 1. 22:48
 3/27 anonim ***** válasza:
Nem tiltja semmilyen törvény. Oda járj, ahol jól érzed magad, nem mindegy, hogy tölti az ember "virágzó ifjúsága" éveit.
2014. okt. 4. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
100%
ha most nem is, de félévkor átmehetsz máshova, csak minél korábban kell erről intézkedni, felvenni a másik iskolával a kapcsolatot
2014. okt. 4. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 A kérdező kommentje:
Oh, de szuper lenne ha oda atvennenek. Mar csak irnom kell hozza nehany jobb jegyet es beszelni az igazgaoval. Attol viszont felek, mert elvileg igy atvenni ok nem nagyon akarnak, mivel az egy nagyon jo iskola es elegge feltoltik a helyeket. Tudnatok segiteni, hogy mit mondjak az igazgatonak, amivel meggyozhetnem hogy atvegyen? Es a szuleimnek?
2014. okt. 5. 10:16
 6/27 anonim ***** válasza:
100%
A szüleidnek az igazat mondd. Az új iskolában meg teljesen mindegy, mit mondasz. Hivatkozhatsz a barátodra, ha ő jó ajánlólevél. Ha van hely, és a jegyeid, esetleges szintfelmérő vizsgád megfelel, akkor átvesznek. A lelki élet nem szempont.
2014. okt. 5. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 A kérdező kommentje:
A szuleimnek mar elmondtam mindent, nem a legnagyobb sikerrel, de talan meg tudom oket gyozni. Az is eleg, ha mondjuk csak novemberben probaljuk meg felvenni az iskolaval a kapcsolatot? Addig ki szeretnem javitani a jegyeimet, hogy nagyobb eselyem legyen.
2014. okt. 5. 11:26
 8/27 anonim ***** válasza:
100%
Igen, de azért igyekezz. Szerintem már előbb meg lehet kérdezni az iskolában, hogy egyáltalán szóba jöhet-e.
2014. okt. 5. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 A kérdező kommentje:

Rendben nagyon koszonom:) Meg azert is mondtam nivembert, hogy hatha talan addig meg tudom gyozni a szuleimet. Remelem beadjak a derekukat. Ha addig nem jonne ossze meg azert kessobb is meg lehet ketdezni az iskolat? Vagy vegyem fel en veluk a kapcsolatot az engedelyuk nelkul? Csak nem szeretnek kicsuszni az idokeretbol.

Ez egy kicsit mas temaju de ehhez kapcsolodik: allatorvosnak/orvosnak csak felsofoku biosz es kemiaeretsegivel lehet menni, vagy jelentkezhetek az egyetemre akkor is, ha nincs ilyen felsofoku erettsegim?

2014. okt. 5. 15:52
 10/27 anonim ***** válasza:
A szüleidet azért ne hagyd ebből ki. Ciki lenne, ha mondjuk azt mondanák az iskolában, hogy másnap hívják fel őket a szüleid, és még akkor kéne velük egyezkedni, hogy te mit szeretnél. Az állatorvosira két emelt kell: biológiából és kémiából. Az általános orvosira szintén két emelt: biológia és vagy kémia vagy fizika.
2014. okt. 5. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!