Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyrn feltétele van, hogy...

Milyrn feltétele van, hogy védőnőnek tanuljak? Van már egy ezer éves diplomám, újra krll felvételiznem?

Figyelt kérdés
2005-ben szereztem Általános szociális munkás diplomát, és azóta is gyermekvédelemmel foglalkozom. Váltanék így 40-hez közeledve, erdekelne, higy védőnő lehetek e ezzel a végzettséggel? Ha nem, akkor a végzettsegemre épülő védőnő képzést el tudok e végezni, vagy mindenképp el kell vegeznem az x féléves normál levelezőt? Total nrm vagyok benne ebbe az egyetemi világba...így ennyi ev gyermekvedelmis gyakorlat után is felveteliznem kellene mondjuk biológiából vagy kémiából...? Vagy hogy műkődbe ez nekem? Aki konkrétan tud segíteni, akár privatba is írhat. Legyszi csak az írjob, aki tenyleg tudja, nem csak feltételezései vannak-mert az nekem is van. Jó lenne ha a végzettségemmel is el lehetne helyezkedni védőnőként.

2019. szept. 6. 13:29
 1/2 regszy válasza:

Szia én nagyon utánajártam ennek, a védőnő egészségügyi részhez tartozik, így a szociális szvérához tartozó diplomádhoz nem tudod kötni. újra kellene felvételizned egészségügyi gondozás és prevencióra. Itt egy link [link]

Az a baj, hogy megváltozik 2020-tól a felvételi rendszer így egy emelt éretségi ( ami a szakhoz számít szóval nem mindegy mi ) és egy nyelvizsga ALAP követelmény lesz minden szakra! Ez sajnos nagyon megbonyolítja a helyzetet. Egy emelt érettségi vizsga ára kb 44 ezer és ez csak a lehetőség, a tanár nincs benne. Esetleg kreditátvitellel egy két tárgy ha megegyezik tudsz pár órát elfogadtatni, de mivel az egyik egészségügy a másik szociális így ennek nem sok esélye van. Sajnálom én is mert én pedagógia szakon vagyok gyógypedagógus és még a védőnő is nagyon érdekelt, de nem arra mentem, mert nem szerettem volna kórházi gyakorlatot és ilyeneket sem tanulni. Egyébként elhelyezkedhetsz vele kórházban, védőnőként kismamákkal és babákkal foglalkozhatsz és iskolavédőnőként is. Remélem segítettem, és a felvit ajánlom azt kutasd nagyon megbízható és sok infó fenn van rajta

2019. szept. 6. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Vedonokent vegeztem anno, es volt nalunk szoc munkas kepzes is, es ha jol emlekszem egyetlen egy kozos targyunk sem volt, mert teljesen mas volt a kovetelmeny.

Amugy miota van vedono levelezo kepzes? Mert par eve meg nem volt a rengeteg gyakorlati ora miatt, amik kivitelezhetetlenek lettek volna heti 1-2 napban.

2019. szept. 6. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!