Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ilyen esetben miből/hogyan...

Ilyen esetben miből/hogyan kellene felvételiznem a jogász képzésre?

Figyelt kérdés

Üdv. A következő a helyzetem:

elvégeztem az alapképzést, és most fogom januárban elvégezni a mesterképzést is. Jövő szeptemberben szeretnék jelentkezni egy másik képzésre (amiről mindig álmodtam, de sajnos anno nem jött össze), azonban nem igazán vagyok képben, hogy ilyen esetben nekem miből is kell majd felvételiznem.


Természetesen majd a TO-n is érdeklődöm hamarosan, de addig is tudna nekem valaki segiteni ez ügyben valami hasznos tanáccsal?


Az a helyzet, hogy mindneki mást mond.


Először is jogot szeretnék tanulni. Jelenleg is a jogi egyetemen tanulok, de más szakon. Régen emeltszintűztem történelemből, illetve van két felsőfokú nyelvvzsigám is. Egy ismerősöm szerint nem kell újra emeltszintűre menni ilyen esetben, hanem majd a diplomámat (mester) számitják valahogy be. Nekem azonban ez kissé sántit. Ugyanakkor nics kedvem újra rágyúrni a történelemre, ugyanis az nem most volt, tehát kb. újra kellene kezdenem a tanulást.


Mivel egy régi álmom szeretném megvalósitani, biztosra szeretnék menni a felvételin. Valaki szerint nem kell emeltszintűzni, elég egy közepes szintű és pl. két nyelvvizsga. Viszont félek, hogy ezekkel nem lesz elég pontom.

Már évek óta gyűjtöm a pénzt a tandijra, levelezőre tervezek menni (munka miatt).

Bizok benne, hogy van itt valakit, aki képben van ezekkel a dolgokkal és tudna nekem segiteni/tanécsot adni, hogy hogyan is fogjak majd hozzá.

Köszönöm szépen előre is!


2018. aug. 20. 22:10
 1/1 anonim ***** válasza:
75%
Valóban lehet számítani pontot diplomából is, ha az egyetem engedélyezi ezt. Ekkor mindenféle érettségi követelmény alól mentesülsz. Viszont ahogy nézem, fizetős levelezős jogász szakon nem verdesi az eget a ponthatár, ilyen 280-300 körül van. Ha van 350 pontod az érettségiből, vagy a diploma minősítéséből összejön kb ugyanennyi pont akkor kb már bent vagy.
2018. aug. 20. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!