Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Még mindig nem tudom eldönteni...

Még mindig nem tudom eldönteni, hogy geográfiát vagy geológiát tanuljak? Nagyon megköszönném, ha írnának azok, akik e 2 közül vmelyiket tanulták/ják, tapasztalatok, elhelyezkedési esélyek? Minden érdekel ezekkel kapcsolatban

Figyelt kérdés
Tudom,elég divatos lett mostanában,hogy külföldön keressünk állást és elsősorban én is külfölben gondolkodom. De melyikkel tudnék később jobban elhelyezkedni külföldön: a geográfus vagy a geológus diplomával? Már rongyosra böngésztem a google-t.
2010. júl. 14. 13:57
1 2 3
 21/24 anonim válasza:
69%

Azt gondolom, a szak elvégzése után, hogy épeszű ember ne menjen geográfusnak! Viszont könnyű szak, el lehet mellette végezni mást is, ebből a szempontból oké, de amúgy semmire sem jó. Az itt leírtak tökéletesen igazak. Itt vagyok 25 éves, pályakezdő geográfus, és esélyeim a munkaerőpiacon egyenlőek a nullával. 5 évet tanulsz, és azt sem tudod mihez értesz. Nem véletlenül, hiszen nem értesz semmihez. Cserébe, mivel föciből könnyű ötösre érettségizni, meg olyan könnyűcske érdekes tárgy, ezért mindenki próbál idejönni. Jelentős a túljelentkezés ugyan, de fel is vesznek annyi embert mint a TTK összes szakára együttvéve...Tehát nem, elég, hogy semmire sem jó, még túlképzés is van...Érdekesnek érdekes, könnyűnek könnyű, bulizni lehet mellette, csak a nagyon hülyét rúgják ki, de ezen felül semmire nem jó. Az egyetlen hely, ahová el tudsz helyezkedni, az az egyetem, ha benyaltad magad, hogy folytathasd a további 0 képzést újabb 70 baleknak aki geográfusnak megy...Nekem még van egy testnevelő tanár diplomám is...gyanítom nem leszek milliomos, amit elértem, az annyi, hogy eltöltöttem néhány szuper évet az egyetemen. Gondold meg hová mész, mert ha még röghöz is kötnek, akkor a külföldi munkavállalás sem lehet mentsvár.

Összességében: GEográfus ne legyél, csak ha sehová sem vesznek fel. Ezt mindenkinek írhatom, aki rátalál a topicra

2012. márc. 5. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
Jól mondod előző! Szerintem ezt a szakot is meg kellene nyírbálnia a kormánynak, iszonyatos a túlképzés és nem is ér semmit csak a munkaerőpiacra való kikerülést odázza el!
2012. ápr. 16. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim válasza:

Szia!3 évvel többet írunk,mint amikor feltetted a kérdést, azért leírom a tapasztalataimat,hátha segíthetek másnak és az én káromon tanul.

Először is 2010-ben kezdtem földrajz alapszakon,mert anno még jól hangzott ez a Geoinformatikus szakirány,szimpatikus is volt.Most 4. éves vagyok,elvégeztem,már csak le kell államvizsgáznom,mellette tanulok földtudományi bsc-s tárgyakat.

Először is csak annak ajánlom aki egyetemen akar tanítani vagy vannak kapcsolatai, ha Geoinformatikus akarsz lenni inkább ajánlom a gödöllői Egyetemet vagy a BME-t, ott vannak megfelelő térinformatikai mérnöki képzések. Nekem jó volt ez a Geoinformatika, csak tudni kell azt hogy az egész arról szól,hogy kénytelen voltam magamtól tanulni más szoftvereket és fejleszteni magamat,hogy tudjak is vmit ami az iparban kell.

Ezen dolgok miatt,és mivel külföldi terveim vannak,szakot váltok, úgy hogy elakarom végezni a geológus bsct, ha nem sikerül az msc felvételim(Nem geográfus msc...). Egyetemi évek alatt jöttem rá,hogy nem tanulunk igazán semmit,itt minden csak rajtad múlik,hogy miben mélyülsz el. Én konkrétan a geoinfós tudásomat akarnám vegyíteni a geológiával és kutatni,fúrni külföldön.

Szóval leírtam az én kis sztorimat,ami alapján azt tanácsolom,hogy ha rosszul döntöttél akkor sincs gáz,mert sosem késő vmi újba belekezdeni amit igazán szeretnél csinálni!

2013. dec. 11. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:

Hello!

MOSt találtam rá a kérdésre.

Amit leszűrtem az az, hogy biztosan nem megyek TeFe szakirányra. Valószínűleg a táj és környezet kutatót fogom megcsinálni majd Geológia Mscre jelentkezem.

Az én kérdésem olyan jellegű lenne hogy hogyan lehet ráhangolódni a geológiára? Van a koleszban itt egy haverom ő annak tanul és rohadt sokat küzd a jó jegyért. Teljesíthető ez az egész? Hogyan kell ebbe belekezdeni hogy érdekeljen ?

2014. máj. 29. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!