Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » A vezetés és szervezés vagy...

A vezetés és szervezés vagy az ellátásilánc menedzsment jobb mesterszaknak?

Figyelt kérdés
A vezszerv kicsit jobban érdekelne, de gondolom logisztikai területen könnyebb állást találni.

2019. szept. 7. 13:05
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
Mind a 2 büfé
2019. szept. 7. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
32%

A vezszerv valóban kicsit büfé jellegű, a menedzsment szakok közül a leggyengébb. Inkább gazdálkodás és menedzsmentre vagy pénzügyre menj e helyett.


A logisztika viszont egy nagyon perspektivikus terület, és nagyon jövőtálló szakma. Úgyhogy inkább ezt választanám a kettő közül.

2019. szept. 7. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
0%
Ha van lehetőséged inkább külföldön jelentkezz mesterképzésre,itthon az összes elavult.
2019. szept. 7. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Külföldön terveztem. :)
2019. szept. 7. 18:29
 5/9 anonim ***** válasza:
70%
Én most kezdtem ellátásit levelezőn. Szerintem nem rossz szak, a vezszervtől mindenképp jobb.
2019. szept. 18. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
46%
A Corvinuson a vezszerv eléggé flagship képzés nem csak a mesterszakok tekintetében, hanem az intézmény összes képzése között is kiemelkedő. Szóval aki kommentel, az indokolja meg. Egyébként az ellátási is felejtős, mivel hamarabb felvesznek egy logisztikai mérnököt, mint egy közgazdászt ellátásilánc-menedzsment mesterszakkal.
2019. szept. 30. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
55%

"A vezszerv valóban kicsit büfé jellegű, a menedzsment szakok közül a leggyengébb. Inkább gazdálkodás és menedzsmentre vagy pénzügyre menj e helyett."


Maga a vezszerv a management mesterszak úgy overall. Gazdálkodás és management mesterszak nincsen, az egy alapszak. A pénzügy már egy vállalati funkció része, nem pedig egy átfogó irányítási-szervezési tevékenység.


"A logisztika viszont egy nagyon perspektivikus terület, és nagyon jövőtálló szakma. Úgyhogy inkább ezt választanám a kettő közül."


Kemény indok.

2019. szept. 30. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

És akkor ha pl. stratégia-tervezés érdekelne?

Gondolom a vez.szerv. ahhoz jól menne, vagy valami harmadik mesterszak?

2019. szept. 30. 22:32
 9/9 anonim ***** válasza:

Amit én nálunk (nagyon nagy multi stratégiai osztálya) látok, hogy hozzánk most már 100%-ban csak tanácsadók jutnak be (mások egyszerűen nem tudják teljesíteni a felvételi teszteket / elbuknak az assessment centeren), tehát ha stratégián szeretnél dolgozni, akkor a legcélszerűbb egy tanácsadó céghez (mint a MacKinsey, KPMG, Bain stb.) bejutni.


Ą kollégáimnak olyan kombinációik vannak, mint:

Gazdálkodás és menedzsment alapszak + MBA

Marketing alapszak + MBA

Matematika alap+mesterszak + MBA

Pénzügy alap+mesterszak, CFA vizsga

Gazdálkodás és menedzsment alapszak + alkalmazott közgazdaságtan mesterszak

Médiatudomány mesterszak


Ez szigorúan véve a mi csapatunk (stratégiai tervezés) profilja. A tágabb csapatban sok a mérnök (főleg villamosmérnökök), van pár gazdasági informatikus (ez nagyon menő diploma külföldön), és van két médiatechnika szak is (kb. játékprogramozó és multimédia fejlesztő, Magyarországon nincs ilyen képzés, hacsak nem a METU-n).


Ha a Corvinusról szeretnél válogatni, akkor átgondolnám (érvekkel):


(1) Pénzügy mesterszak. Nagyon hasznosak a pénzügyi ismeretek a stratégián is; társterületünkön, az M&A-n (mergers and acquisitions, ők adják-veszik a cégeket) pedig különösen.


(2) Gazdinfó. A legtöbb cég digitális transzformációt hajt végre manapság, kell az ilyen irányú tudás.


(3) Vállalkozásfejlesztés. Ez egyrészt hasznos, másrészt angolul is jól cseng (Business Development).


(4) Ellátásilánc-menedzsment. Nem gondolom, hogy ide főleg mérnököket vennének fel. Ez is egy nagyon jó képzés szerintem.


(5) Marketing. Elfogult vagyok, de ez nagyon jó szakma. És a stratégiára is nagyon kell.


(6) Vezetés és szervezés. Utoljára írtam. Az előző munkahelyemen sok vezszerves volt, nincs velük semmi baj, csak ez ilyen "nesze semmi, fogd meg jól" szak. Se nem egy MBA, de úgy nagyon konkrét tudást sem ad. Nem fogsz tudni ezzel kiemelkedni a tömegből.

2019. szept. 30. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!